OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247

Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerde eş zamanlı yapılan Huzur Türkiye-2 Operasyonu Osmancık’ta da çok sayıda polisin katılımıyla gerçekleştirildi.

Osmancık’ta Huzur Operasyonu

Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerde eş zamanlı yapılan Huzur Türkiye-2 Operasyonu Osmancık’ta da çok sayıda polisin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yurt genelinde Emniyet Genel Müdürlüğü'nce 9 bin 31 ekip, 50 bin 696 personel, 12 helikopter, 19 deniz aracı ve 201 detektör köpeğin katılımıyla yapılan "Huzur Türkiye-2" uygulaması Çorum’un Osmancık ilçesinde de gerçekleştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, zorlu hava şartlarında, aranan kişi ve araçların yakalanması, suçluların caydırılması, huzur ve güven ortamının devamının sağlanması adına 81 ilde eş zamanlı olarak geniş çaplı uygulama gerçekleştirildi. Uygulamalarda, özgürlük ve güvenlik dengesine özen gösterildi.

Osmancık’ta da titizlikle yapılan Huzur Operasyonunda ekipler şehrin belli bölgelerinde yol uygulaması, ardından ilçe merkezinde faaliyet gösteren kahvehaneler ve toplu kullanım alanları denetlendi.

Geç saatlere kadar yapılan uygulama ve denetimlerde 200’e yakın şahsın GBT sorgusu yapılırken 30 civarında araç sorgulandı. GBT sorgusu yapılan şahıslardan 1 kişinin arandığı belirlendi. Şahıs gözaltına alınarak işlemleri yapılmak üzere Osmancık Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın