OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247

Çorum’un Osmancık ilçesinde Kaymakam Selçuk Aslan daire amirleri, sivil toplum kuruluşları (STK) ve muhtarların katılımıyla genel bir toplantı yaptı.

Osmancık’ta  Kaymakam Aslan’dan Muhtarlar Toplantısı

Çorum’un Osmancık  ilçesinde Kaymakam Selçuk Aslan daire amirleri, sivil toplum kuruluşları (STK) ve muhtarların katılımıyla genel bir toplantı yaptı.

Osmancık Ömer Derinde Anadolu Fen Lisesi toplantı salonunda Kaymakam Aslan başkanlığında yapılan toplantıya Osmancık Belediye Başkan V. Kadir Eskiadam, Emniyet Müdürü Adem Yüce Jandarma Komutanlığı, İl Genel Meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşları, daire amirleri, Mahalle ve köy muhtarları  112 kişi katıldı.

Kaymakam Selçuk Aslan başkanlığında yapılan geniş kapsamlı toplantıda Kaymakam Aslan , “Devlet olarak kırsal alanda oturan vatandaşlarımıza da en iyi hizmeti götürmek zorundayız. Bu nedenle siz muhtarlarımızla en iyi şekilde diyalog halinde olmamız gerekir. Bu noktada muhtarlarımız çözümü de beraber getirmelidirler. Ülkemiz 15 Temmuz ayından itibaren terörün yoğunluk kazandığı bir sürece girdik. Bunu da artan şehit sayımızdan Türk Milleti olarak teröre karşı verdiğimiz yoğun mücadelelerde görüyoruz. Özellikle Büyük şehirlerde yaşanan bu terör bizi ve milletimizi yıldırmaya çalışıyor. Ancak biz birlik olursak birbirimize daha sıkı sarılırsak kenetlenirsek bu belayı da başımızdan savarız. Gün birlik olma, bir olma diri olma zamanıdır. Türk Milletinin gücü ile bunu aşacağımıza yürekten inanıyoruz. Bu nedenle her muhtar köyünde, mahallesinde uyanık olmalıdır. Şüpheci olmalıdır. Köye giren çıkan araçları dikkatle izlemelidir. Nedir ne değildir. Bir yabancı araç neden geldi? Neden orada durdu. Bunun iyi kontrolü yapılmalıdır. Güvenlik güçlerimize jandarma ve polisimize yardımcı olunmalıdır. İlimizde ve Ülkemizde istihbarat birimlerimiz, polis ve jandarma teşkilatımız 24 saat kesintisiz görev yapmaktadır. Bu bizim ve ülkemizin huzur ve güvenliği için olmazsa olmaz şartıdır. “dedi.

Kaymakam Aslan “Yapılan toplantılarla ilgili çok olumlu tepkiler aldıklarını ifade ederek, yerleşim yerlerinde var olan tüm sorun ve problemleri daha önce tecrübe etmiş deneyimli siz muhtar ve sivil toplum kuruluşu başkanlarının ortaya koyacağı, teklif edeceği çözüm önerilerinin çok anlamlı ve değerli olduğuna dikkat çekti. Kaymakam Aslan, şöyle devam etti;

"Özellikle mahalle ve köy muhtarlarımızın kendi mahalleleri ve köyleri ve yapmış oldukları değerlendirmeler bu toplantılarda ele alınıyor, gerekli notları tutuyor, planlamasını yapıyor,  o mahallemizin ve o köyümüzün sorununu gidermek, problemlerini en iyi şekilde çözmek adına burada gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Bundan sonra da bu toplantılarımıza istinaden yapılan çalışmaları yerinde görmek ve incelemek adına mahalle ve köylerimize de gelerek sizleri ziyaret ederek sizlerin misafiri olacağız diyen Aslan, Ayrıca sizlerin yaşadığınız bölgedeki sorunlarla ilgili tecrübelerinizi, yaşamış olduğunuz o havayı bizlerle paylaşmanızdan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.  Bunun İlçemize, mahallelerimize ve köylerimize önemli artıları olduğunu düşündüğünü kaydeden Aslan. Mahallinde yaşanan her olayın objektif, doğru, tarafsız ve tereddütsüz şekilde bize ulaştırılması için yapmış olduğunuz görev için çok önemli.”Dedi.  

Kaymakam Aslan;  “Muhtarlarımız herhangi bir konuyla ilgili bizden randevu istediği zaman gecikmeksizin o görüşmemizi mutlaka gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra da yine aynı şekilde çözülmesi gereken bir husus olduğu zaman,  ivedi bir sorununuz olduğu zaman gelmeden de bize kaymakamlığımıza telefonla ulaşabilirsiniz.” Şeklinde konuştu.

Ancak yüz yüze görüşmek gerekiyorsa da kapılarımız her zaman açık, hiç çekinmeden gelebilirsiniz. Biz inanıyoruz ki sorunları ötelersek çözümü de o derece zorlaşır. Sıcağı sıcağına olayları bize iletirseniz bizler sizi ilgili birimlere ya da kurumlara yönlendirerek tüm sorunları en kısa sürede çözebiliriz."Diyen Aslan Seçim sürecinin başladığına dikkat çeken Kaymakam Aslan” Mecliste Anayasa görüşmeleri sona erdi. Önümüzdeki Nisan ayında olacak seçimler için Objektif, tarafsız, şaibesiz bir şekilde yapılması namusumuzdur” diyen Aslan birçok sorumluluğun bizlerin olduğu kadar bu toplantıya katılan muhtarlarında sorumluluğundadır. Dedi.

 Toplantıda muhtarlara ve STK söz veren söz veren Kaymakam Aslan, talep ve önerilerini dinledi, ilgili bölümlere konuyu ileterek çözümü konusunda notlar alarak talimat verdi.

 

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın