OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247

Çorum Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program Osmancık Belediye Kültür Merkezinde düzenlendi.

Sarıkamış Şehitleri Osmancık´ta Anıldı

Çorum Osmancık Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program Osmancık Belediye Kültür Merkezinde düzenlendi.

Sarıkamış programına Osmancık Kaymakamı Selçuk Aslan, Osmancık Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşların amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetliler katıldı.

Osmancık Belediye Kültür Merkezinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açılışı başlayan program Kur´an-ı Kerim Tilaveti, Sinevizyon Gösterisi, okul korosundan oluşan türkü ve şiirlerin okunması ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Salih Tuncay yaptı. Tuncay yaptığı konuşmada, “Tarihimizin unutulmaz günleri ve yerleri vardı, Sarıkamış ve son olarak 15 Temmuz bunların en önemlilerindendir. Dünü tanımadan bugün değerlendirilemez ve yarınların yolunu çizemeyiz. Türk çocuğu tarihini tanıdıkça en büyük dersi, dersini alacak, kendini tanıyacak, aldığı bu güçle geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyecektir.

Türk evlatları 15 Temmuz gecesi kahraman atalarına layık olduğunu ıspat etmiştir. Bizim gayemizde atalarına layık nesiller yetiştirmektir.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Beyaz Hüzün” tiyatro gösterisi izleyicilere hüzün dolu dakikalar geçirtti. Büyük beğeni alan tiyatro gösterisi, izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Osmancık Kaymakamı Selçuk Aslan program sonunda duygu yüklü bir konuşma yaparak öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti.

Başta Sarıkamış şehitlerimiz olmak üzere, vatanı müdafaa esnasında can kuşunu uçuran şehitlerimiz ve şanlı gazilerimiz anısına hazırlanan program son buldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın