OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247

Tarihi Koyunbaba Köprüsü’nde restorasyon çalışmalarına ara verilmesi vatandaşlar tarafından merak konusu haline geldi, “köprü kaderine mi terk edilecek?” sorusunu gündeme getirdi.

600 Yıllık Tarihi Koyunbaba Köprüsü'ne Neler Oluyor?

Tarihi Koyunbaba Köprüsü’nde restorasyon çalışmalarına ara verilmesi vatandaşlar tarafından merak konusu haline geldi, “köprü kaderine mi terk edilecek?” sorusunu gündeme getirdi.

Kızılırmak üzerinde kurulu olan ve Osmanlı döneminde Anadolu´da yaptırılan en uzun taş köprü unvanını elinde bulunduran yaklaşık 600 yıllık Tarihi (II.Bayezıd) Koyunbaba Köprüsü´nde Karayolları Genel Müdürlüğü Samsun 7. Bölge Müdürlüğü´nün başlattığı restorasyon çalışmaları, iddiaya göre Koruma Kurulu tarafından yaklaşık 5 ay önce BİMER ve CİMER´e yapılan şikayetler ile Sosyal Medya üzerinden yapılan asılsız iddialar üzerine durduruldu.

Tarihi Köprü´nün restorasyon çalışmalarının durdurulması vatandaşlar arasında merak konusu haline gelirken, restorasyon çalışmalarının tamamen durdurularak köprünün bu haliyle kaderine mi terkedilecek sorularını da gündeme getirdi.

Restorasyonu sürerken, yaklaşık 5 aydır hiçbir çalışmanın yapılmadığına ve restorasyon süresinin belirlenen tarihten daha uzun sürede biteceğine dikkat çekerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Restorasyon çalışmaları yürütülürken, sürekli şikayetlerle ve sosyal medya üzerinden vatandaşı örgütleyerek restorasyon çalışmalarının durmasına sebep olanlar, bugün neden seslerini çıkarmıyorlar. Köprüde çalışmaların durmasına neden tepki göstermiyorlar. Restorasyon çalışmaları yürütülürken tepki gösterenler, bugün durduğuna ve köprünün bu halde kalmasına neden sessiz kalıyorlar. Bu sessiz kalışları gösteriyor ki, o gün gösterdikleri tepkilerinde iyi niyetli değillermiş ve köprüye hassasiyetlerinden tepki göstermiyorlarmış” şeklinde serzenişlerde bulundular.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın