OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, katıldığı mahalle toplantısında bir mahalle sakininin , “Vali bey oğlumun ismi Fetullah. Bu ismiyle çok sıkıntımız var. Kimse işe almıyor. İsmini değiştirmek için mahkeme masraflarını karşılayamıyoruz” dedi. Vali Kılıç'd

Oğlunun Fetullah isminin değişimi için Vali’den yardım istedi

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, katıldığı mahalle toplantısında bir mahalle sakininin , “Vali bey oğlumun ismi Fetullah. Bu ismiyle çok sıkıntımız var. Kimse işe almıyor. İsmini değiştirmek için mahkeme masraflarını karşılayamıyoruz” dedi. Vali Kılıç'da mahkeme masraflarının karşılanması konusunda yardımcı olacaklarını söyledi. 

HABER:Yusuf ÇINAR

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, mahalle toplantılarının ikincisini Kale Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Dr. Sadık Ahmet Ortaokulu’nda mahalle sakinleriyle bir araya gelen Vali Kılıç, sorunlarını dinledi. 

Toplantıya Vali Kılıç’ın yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ömer Arslan, İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Kale Mahallesi Muhtarı Ali Şahin ile çok sayıda vatandaş katıldı.

MAHALLELİ POLİS MERKEZİ KURULMASINI İSTEDİ

Toplantıda vatandaşa söz vererek tek tek sorunlarını dinleyen Vali Necmeddin Kılıç, sorunların çözümü noktasında gerekli kurumlara talimat verdi. Toplantıda açıklamalarda bulunan Vali Necmeddin Kılıç, Kale Mahallesi’nin Çorum’da asayiş konusunda en sorunlu mahallelerden biri olduğunu dile getirerek, “Bu mahalleye bir polis merkezi kurmayı planlıyoruz. Şu anda yer arıyoruz. Asayiş noktasında sorunlarınızı biliyoruz. Yeri bulur bulmaz polis merkezini yapacağız” dedi. 

VALİYE ULAŞIN DİYE BİR BUTON EKLEDİK

Valilik internet sitesinde yeni bir uygulamaya başladıklarını dile getiren Vali Kılıç, “Valiye ulaşın diye bir buton ekledik. O butona tıkladığınızda bir sayfa çıkıyor ve sorununuzu iletiyorsunuz. Ne yazıyorsanız yazın, muhakkak ve doğrudan bana geliyor. Emin olun ki teker teker tarafımdan cevaplanacaktır” dedi. Önümüzdeki hafta itibariyle randevusuz olarak 'Halk günü' yapacaklarını anlatan Vali Kılıç, birebir vatandaşın dertlerini dinleyeceğini söyledi. 

OKULLARDA KİTAP PARASINA SORUŞTURMA

Toplantıda söz alan bir mahalle sakini, “Benim çocuklarımdan okulda para isteniyor. Ek kitap almak için istiyorlar. Bizden bunu zorla alıyorlar ama ben ödeyemiyorum” dedi. Vali Kılıç ise, ek kitap almak için öğrencilerden istenen bu paraların alınmasının yasak olduğunu, bununla ilgili soruşturma başlatacaklarını söyledi.

OĞLUMUN İSMİ BAŞIMIZA DERT OLDU

Oğlunun ismi yüzünden iş bulamadıklarını dile getiren Meral Özkara, “Oğlumun ismi Fetullah, Bu ismiyle çok sıkıntımız var. Kimse işe almıyor. İşten de attılar. Biz de bundan çok rahatsızız. İsmini değiştirmek için mahkeme masraflarını karşılayamıyoruz” dedi.

Vali Necmeddin Kılıç da, Meral Özkara’nın oğlu Fetullah Özkara’nın isminin değiştirilmesi için mahkeme masraflarının ödenmesi konusunda yardımcı olacaklarını ifade etti. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın