OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03096.0551
Euro6.53896.5651

Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı, 22-25 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya´da yapıldı.

Mustafa Potuk Eğitim Çalıştayı’na Katıldı

Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcileri Eğitim ve İstişare Toplantısı, 22-25 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya´da yapıldı.

Toplantıda Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Merkez Yöneticileri, İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, Kıbrıs Türk Memur-Sen Genel Başkanı Kaan Mındıkoğlu ve Yönetim Kurulu, şube başkanları, ilçe temsilcileri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Osmancık İlçe Temsilcisi Mustafa Potuk, yönetim kurulu üyeleri Emrah Sal, Gökhan Çiçek, Ufuk Arslan ve Sezer Aci´nın de katıldığı istişare toplantısında eğitim-öğretim hizmet kolundaki sıkıntılar ile ülke gündeminde yer alan konular masaya yatırıldı.

Şehitler için dua, saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlanan toplantıda, ilçe yönetim kurullarına seslenen Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk şunları söyledi:

“Biz, bu milletin geleceği adına konuşuyoruz. Makam, koltuk derdimiz yok. Türkiye’nin geleceği ile ilgili bir sevdanız varsa, bu ancak buradaki Türkiye sevdalıları ile karşılanabilir. Kendisinin yaşamasından başka hiçbir önceliği olmayan egoist insanlarla bir milletin geleceği inşa edilemez. Bir milletin geleceği fedakâr, vatansever, gerekirse bu millet için canını verebilecek insanlarla inşa edilebilir.

Ülkemizin düşmanları çok sayıdadır. Bizim derdimiz bu ülkenin düşmanlarına fırsat vermemektir. Bizim kaygımız sadece ülkemizdir, milletimizdir. Sizin kaygınızda bu ülkenin bu milletin geleceği ise, bizimle yolunuz çakışmak zorundadır. Bizimle yolu çakışmayanların Türk milleti kaygısı da, sevdası da yoktur.

Tüm bunları bu millete beraber anlatacağız. Türk Eğitim-Sen´in mücadelesi bu zemine oturmuş bir mücadeledir. Her bir arkadaşımızın burada olma sebebinin iyi etüt etme, idrak etme ve topluma anlatma sorumluluğu vardır. Bu nedenle buradayız ve beraberiz. Teferruatlara boğulmadan, meseleleri inat haline getirmeden Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceğinin bizim ve evlatlarımız için ne kadar önemli olduğunun şuurunda olarak ve bu milletin yüzyıllardan beri taşıdığı kıymetleri bugün ilelebet var olacak değerler olarak görerek bu mücadelenin içerisinde olmamız lazım.

Cesaretimiz var. Hatayı kim yaparsa yapsın, biz hata yapmayacağız. Milletimizin, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği adına hata yapmayacağız. Dolayısıyla bu hareketi büyütmeliyiz. Türkiye Kamu-Sen´i aydınlar hareketi olarak tanımlıyoruz. Ama burada sözde aydınlardan bahsetmiyorum. Bu milletin bütün değerleri ile barışık, gerçek anlamda aydın sıfatını hak eden insanlardan bahsediyorum. Türkiye Kamu-Sen aydınlar ve dolayısıyla bir aydınlanma hareketidir. Bu nedenle sorumluluklarımız çok fazladır. Hz. Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi; ‘Bir haksızlık gördüğünüzde önce elinizle, gücünüz yetmiyorsa dilinizle engel olmaya çalışın, o da olmuyorsa kalbinizle (içinizden) buğzedin, bu imanın en zayıf noktasıdır.´ Bu hareketin mensupları gerekirse eliyle de, diliyle de hareket etmesini bilir. O şuurdaki insanlardan oluşan bir organizmadan söz ediyoruz. Ben sizi böyle bir teşkilatın temsilcisi olduğunuz için kutluyorum” dedi.

Toplantının sonunda Genel Başkan İsmail Koncuk´la özel bir görüşme gerçekleştiren Türk Eğitim-Sen Osmancık ilçe yönetimi, Genel Başkan İsmail Koncuk´u Osmancık´a davet etti. Yapılan davet karşısında memnuniyetini dile getiren İsmail Koncuk, Osmancık’ın Genel Başkan Yardımcısı Talip Geylan´dan dolayı kendisi için çok özel ve önemli olduğunu, Osmancık´ta eğitim camiasında var olan sıkıntıları çok iyi bildiğini ve yakinen takip ettiğini belirtti. Koncuk, ayrıca programının uygun olması durumunda Osmancık´a bir ziyaret gerçekleştirebileceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın