OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414

Çorum'un Osmancık ilçesi Çiftlikler Mahallesi Karapınar Çiftliğinde hayvanların tüm yiyeceği yüzlerce saman balyası yandı.

Karapınar'da Yangın Korkuttu

Çorum'un Osmancık ilçesi Çiftlikler Mahallesi Karapınar Çiftliğinde hayvanların tüm yiyeceği yüzlerce saman balyası yandı.

Olay Akşam saatlerinde Karapınar Çiftliğinde Muhtar Murat Bilinmez'in saman balyaları yandı.

İddialara göre saman balyalarının depolandığı alanın yanında bulunan boş tarlada otların yakılması ile başlayan ateş, rüzgarın etkisiyle saman balyalarına sıçradı.

Çevredeki vatandaşların itfaiyeye haber vermesinin ardından Jandarma ekipleri ile İtfaiye görevlileri olay yerine intikal etti.

Balyaların yandığı ahırda bulunan büyükbaş hayvanlar tahliye edildi. Yanan yüzlerce  saman balyaları başka yerlere sıçramadan İtfaiyenin olaya müdahalesiyle yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alınarak söndürüldü. 

Fakat geriye sadece yanarak kullanılamaz hale gelmiş küller kaldı. Olayı gören köyde yaşayan kadın erkek vatandaşlar endişeyle karışık, korkulu ve panik içinde bir şey yapamamanın ezikliği ile yanan ve onu söndürmeye çalışan itfaiyeyi seyretmekle yetindi.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın