OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.07816.1025
Euro6.56086.5870

Genel Başkan Adaylarından Milliyetçi Hareket Partisi eski milletvekili Meral Akşener’i Çorum’da binlerce vatandaş karşıladı.

Çorum’da Akşener Sevgisi

Genel Başkan Adaylarından Milliyetçi Hareket Partisi eski milletvekili Meral Akşener’i Çorum’da binlerce vatandaş karşıladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski milletvekili Meral Akşener, Çorum’a yaptığı ziyarette vatandaşlara hitap ederek milletle beraber yürümeye devam edeceklerini söyledi.

Eski içişleri bakanı ve Milliyetçi Hareket Partisi eski milletvekili Meral Akşener, MHP Genel Merkezi tarafından teşkilatı kapatılan illere ziyaretlerini devam ettirirken bu  illerden biri olan Çorum'u da ziyaret etti.

Eski içişleri bakanı ve Milliyetçi Hareket Partisi eski milletvekili Meral Akşener Çorum’a geldi. Çorum- Ankara Karayolu 14.'üncü kilometresi Şeker Fabrikası mevkiinde binlerce  araçlık konvoyla MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan eski MHP İl Başkanı Av. Bekir Çetin,partililer ile vatandaşlar tarafından karşılandı.

Akşener, Çorum’da  ilk olarak Kerabi Gazi Türbesi'ni ziyaret ederek orada dua etti. Ardından da Çorum’da Pir Baba Parkı'nda partililerle bir araya geldi. Meral Akşener partililere hitaben yaptığı konuşmada kurultay talebinin genel merkez tarafından yok sayılması ve bu konuda imza vermiş il başkanlarına destek amacıyla başlattıkları ziyaretler kapsamında Çorum’a geldiğini söyledi. Pirbaba Parkında vatandaşlarla bir araya gelen Meral Akşener vatandaşlarla  sohbet ederek çarpıcı  açıklamalar yaptı.

Akşener, 1 Kasım seçimlerinden sonra ortaya çıkan sonucu Milliyetçi Hareket Partisi'ne yakıştıramayıp itiraz eden üst kurul delegelerinin olağan üstü kurultay talebi neticesinde ortaya koydukları iradenin genel merkez tarafından yok sayılması, daha sonra bir adım ileri giderek bu konuda imza vermiş il başkanlarının bulunduğu illerin tümünün kapatılması üzerine bu illeri tek tek ziyaret ederek Çorum'a da geldiklerini ifade etti.

Meral Akşener partililere hitaben yaptığı konuşmada kurultay talebinin genel merkez tarafından yok sayılması ve bu konuda imza vermiş il başkanlarına destek amacıyla başlattıkları ziyaretler kapsamında Çorum’a geldiğini söyledi. Akşener, "Tabi siyasi partileri genel olarak millet kapatır. Allah millete kapattırmasın. İl teşkilatlarımızın Valilikler üzerinden kapatılmış olmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Çünkü sadece MHP 12 Eylül zamanında diğer siyasi partilerle birlikte kapatılmıştır. Bu yapılan eylemi, davranışı doğru bulmadığım için buradayım. Bütün gittiğimiz şehirlerde gördüğümüz ilgi, alaka, coşku gittiğimiz yolun doğru olduğunu, ülkücü irade ve milletin sesini doğru duyduğumuzu, sadece ülkücü iradenin değil milletin itirazlarını da doğru okuduğumuzu gösteriyor. Haklı olduğumuzu, haklının yanında olmaya devam edeceğimizi gösteriyor" Şeklinde konuştu.

Çorum'da gördükleri tabloyu iktidar yürüyüşü olarak değerlendiren Akşener, "Bundan sonra önce MHP genel merkezinde bir değişiklik yapalım, onlar gitsin biz gelelim diye yola çıkmadık. Türk siyasetine meydan okumak için yola çıktık. Hem siyaseti, hem devletin pek çok oranda zarara uğramış alanlarını, yeni baştan yapılandırmak için yola çıktık. Ülkücü kardeşlerimizin bu desteğini duymazlıktan gelmeyeceğiz, kulaklarımızı kapatmayacağız, odalara kendimizi kilitlemeyeceğiz, milletle beraber yürümeye devam edeceğiz" dedi.

Akşener, bir gazetecinin "süreç tıkanırsa B planınız var mı" yönündeki sorusuna şöyle cevapladı: "Ben hiçbir yere iki atla gitmedim.  Diyen Akşener Her yere tek atla gitmişimdir. Dolayısıyla süreç işleyecek kolay değil. Çileli bir yol. Allah ve millet haklının yanındadır. Milletin ve ülkücü kardeşlerimizin sesini duyuyoruz. ya başaracağız. ya başaracağız."Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Daha sonra Akşener, yaptığı açıklama ve açık hava toplantısının  ardından partililerle birlikte Gazi Caddesinden saat kulesine doğru sevenleri ile birlikte Başbakan Alşener slagonları eşliğinde  halkı selamlayarak yürüdü.


 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın