OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247

Çorum, yükseköğrenim alanında 1.500 kişilik modern bir öğrenci yurduna kavuşuyor.

Spor Bakanı Çağatay Çorum’a 1.500 kişilik öğrenci yurdunu inceledi

Çorum, yükseköğrenim alanında 1.500 kişilik modern bir öğrenci yurduna kavuşuyor.

HABER:Yusuf ÇINAR

Çorum, yükseköğrenim alanında 1.500 kişilik modern bir öğrenci yurduna kavuşuyor.

Erzenler İnşaat tarafından Ankara Yolu Erzurum Dede mevkiinde yapımı tamamlanan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, 2015-2016 Akademik Yılı’nda hizmete sunulacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Çorum’daki yurt inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

İnceleme gezisi sırasında Vali Ahmet Kara, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç ve bazı teşkilat yöneticileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Haşim Eğer, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Akşemseddin Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Erol Kavuncu ve Erzenler İnşaat sahibi Şevket Erzen de hazır bulundu.

Çorum’da yükseköğrenim öğrencilerinin barınma ihtiyacına cevap verecek olan yeni yurt kompleksini gezen Bakan Çağatay Kılıç, projeyi kısa sürede başarıyla tamamlayan Erzenler İnşaat sahibi Şevket Erzen’den bilgi aldı.Bakan yurt ile ilgili gazetecilere açıklama yapmazken,

İncelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Salim Uslu ise, kampüs çalışmaları başta olmak üzere yükseköğrenim alanındaki eğitim binası ve barınma ihtiyacını ortadan kaldıran önemli yatırımlara imza attıklarını söyledi.
Kız öğrencilerin kullanımına sunulması planlanan yeni yurt kompleksinde tüm detayların düşünüldüğünü anlatan Uslu, “Çorum’a yükseköğrenim alanında yeni bir tesis daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yurt binasının tefrişatının da en kısa sürede tamamlanacağını belirten Uslu, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda adeta seferber olmuş durumda. Böylesine önemli bir yatırımın kısa sürede hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, üniversite öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Değişim programlarıyla Türkiye’ye gelecek yabancı öğrenciler için yaz dönemlerinde mesleki eğitim ve staj çalışmalarının düzenleneceğini belirten Uslu, “TİKA’nın desteğiyle gerçekleşecek eğitimlere katılacak misafir öğrencilerimizi yapımı tamamlanan bu yurtlarda ağırlamayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamalar eşliğinde yurt kompleksindeki binaları gezen Bakan Kılıç, incelemelerinin ardından Çorum’dan ayrıldı.
6958 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın