OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71875.7416
Euro6.29946.3247

Çorum Osmancık İlçe Müftülüğünce Kültür Sitesinde imam hatip ve din görevlilerinin katılımıyla Çocuk İstismarı ve İhmali konulu seminer düzenlendi.

Osmancık Müftülüğünden "Çocuk İstismarı"konulu seminer

Çorum Osmancık İlçe Müftülüğünce Kültür Sitesinde imam hatip ve din görevlilerinin katılımıyla Çocuk İstismarı ve İhmali konulu seminer düzenlendi.

Çorum İl Vaizi Emin Kaplan tarafından verilen seminere İlçe Müftüsü Süleyman Çoban, ilçe merkezi ve köyleri imam hatip, vaiz, kuran kursu hocaları ve din görevlileri katıldı. Vaiz Emin Kaplan tarafından slayt gösterisi ile sunumu yapılan seminerde çocuk istismarı ve ihmali konusu ele alındı.

Saat 10.00´da başlayan seminerde il vaizi Kaplan slayt gösterisi ile çocuk hakları, istismar ve ihmalin tanımları, istismar ve ihmale neden olabilecek riskler, çocuklara yönelik cinsel istismarın şekilleri, çocuklarda cinsel istismarı düşündürecek ipuçları, çocukluk çağındaki cinsel istismarın uzun dönem etkileri gibi konuları ele aldı.

Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Hemşireleri Sabire Boyacı ve ebe Urkiye Arslan Çocuk İzlem Merkezinin (ÇİM) tanıtımı ve işleyişi, cinsel istismara uğradığı düşünülen çocukların ÇİM´e bildirim şekilleri ile ilgili bilgiler verdi.

Vaiz Emin Kaplan seminerin son bölümünde Çocuk cinsel istismarı ile ilgili yasal mevzuat, bildirim yükümlülüğü ve çocuğa mahremiyet bilincinin kazandırılması konularına da değinerek seminere son verdi.

Osmancık İlçe Müftüsü Süleyman Çoban, düzenlenen seminer için İl vaizi Emin Kaplan´a, sağlık çalışanlarına, imam hatip, vaiz, kuran kursu hocalarına ve din görevlilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.


 


5611 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın