ULUSOYMEDYA
Hızlı, Doğru ve Tarafsız, İnteraktif Haber Gazetesi


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.79465.8179
Euro6.41736.4430

Hareketin lideri, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş, vefatının 18. Yılında Ankara Beştepe ’deki anıt mezarında dualarla anıldı.

Osmancık Ülkü Ocakları Başbuğ Türkeş’i Kabri Başında Andı

Türk Milliyetçiliği fikrinin efsane ismi, Türk Dünyası’nın Bilge Lideri, Ülkücü Hareketinlideri, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş, vefatının 18. Yılında Ankara Beştepe’deki anıtmezarında dualarla anıldı.

Olumsuz hava şartlarına rağmen Türkiye’nin dört bir yanından on binlerce ülkücünün akın ettiği ve büyük bir sevgi yoğunluğunun oluştuğu törene Osmancık Ülkü Ocakları’na mensup ülkücüler de katıldı.

Osmancık Ülkü Ocakları’na mensup 60 ülkücü genç 4 Nisan Cumartesi 
sabahı Beştepe’deki törende hazır bulundu.

Törene katılmak üzere gece saat 02.30’da yola çıkan Osmancık Ülkü Ocaklarına mensup gençler, sabah saat 08.00’de anıtmezara ulaştı.

Anıtmezarda mevlit programına katılan 
ve ardından Başbuğ Alparslan Türkeş’in kabri başında Fatihalar okuyan Osmancıklı genç ülkücüler, burada bulundukları süre dahilinde ülkücü hareketin önemli isimleriyle tanışma, sohbet etme ve fotoğraf çekinme imkanı da yakaladılar.

Anıtmezardaki törenin ardından Anıtkabir’e geçen ülkücüler burada devletimizin kurucusu Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda yer almanın onurunu yaşadılar.

Anıtkabir’deki müzeleri gezen, burada Atatürk’e ait olan eşyaları gören genç ülkücüler Anıtkabir’de ziyaretçilere özel olarak açılan özel defteri de imzalayarak yaşadıkları duygu selini kaleme döktüler.

Burada, Ata’nın manevi huzurunda, onun ilke ve inkılaplarına bağlı 
kalacaklarına, Cumhuriyeti korumak ve yaşatmak için her zaman mücadele edeceklerine tek bir ağızdan söz veren Osmancıklı ülkücüler, mozolenin önünde Atamıza Fatiha'lar okuyup hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra programlarını sonlandırıp Osmancık’a döndüler.
7133 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın