ULUSOYMEDYA
Hızlı, Doğru ve Tarafsız, İnteraktif Haber Gazetesi


Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kongre heyecanı yaşanırken adaylardan Bekir Özsaçmacı, Ahmet Kurtbaş ve Bekir Çetin delegelerin karşısına çıkıyor.

MHP’de Üç Aday İl Başkanlığı İçin Yarışıyor

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kongre heyecanı yaşanırken adaylardan Bekir Özsaçmacı, Ahmet Kurtbaş ve Bekir Çetin delegelerin karşısına çıkıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kongre heyecanı yaşanıyor. MHP’de 3 aday başkanlık için yarışacak.

Pazar günü yapılacak kongrede başkan adayı olarak, Bekir Özsaçmacı, Ahmet Kurtbaş ve Bekir Çetin delegelerin karşısına çıkacak.

Genel kurula MHP Gene Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu’da katılacak. Kongre saat 12.00′de Anitta Otel’de yapılacak.

Kongreye, ayrıca, MHP Çorum eski Milletvekilleri Vahit Kayrıcı, Muharrem Şemsek, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Hidayet Vahapoğlu da katılacak.

MHP’de kongre öncesinde il başkanlığına aday olan Bekir Özsaçmacı, ÇRT’de Yerel Gündem programına konuk oldu. Özsaçmacı delegelerden destek istedi.

 

KONGREDEN NOTLAR: 


Anitta Otel’de MHP il kongresi Başladı.
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aksine çok adaylı yarışa giden MHP’de üç aday yarışıyor. Adaylardan ilki il başkan vekilliği görevimi yürüten Bekir Çetin. Diğer adaylarsa Ahmet Kurtbaş ve Bekir Özsaçmacı.

Kongrede protokol sırasına baktığımızda MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Tanrıkulu, MHP MYK Üyesi Hidayet Vahapoğlu, bazı eski Çorum milletvekilleri ve Sungurlu ile Laçin Belediye başkanlarını be Türk Kamu-Sen yöneticilerini görüyoruz.

Divan heyetinin seçimiyle başlayan kongrede ilk konuşmayı Ahmet Tanrıkulu yaptı.

Tanrıkulu konuşmasına iktidarı eleştirerek başladı ve yeni seçilecek yönetimin önemine dikkat çekti. 

Ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu. Bahçeli’nin mesajından sonra Muharrem Şemsek çıktı ve o da iktidarı eleştiren açıklamalarda bulundu. Şemsek konuşmasında mülteciler ve PKK üzerinden hükümete yüklendi herkesi uygun gördükleri yere “Hırsız var” yazmaya çağırdı.

İl başkan adaylarının konuşmlarının ardından oy verme işlemine geçildi. (14:15)

Yaklaşık 600 Delegenin 372’si Oy Kullanmak İçin İmza Attı.6525 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın