ULUSOYMEDYA
Hızlı, Doğru ve Tarafsız, İnteraktif Haber Gazetesi


Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716

Çorum’da Türk Büro-Sen’in gerçekleştirdiği iştiare toplantısına katılan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş konuşmalarında iktidara sert eleştiriler yöneltti.


Türk Büro-Sen Genel Başkanı: “Hukuk Adalet Yerlerde Sürünüyor” 

Çorum’da Türk Büro-Sen’in gerçekleştirdiği iştiare toplantısına katılan Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş konuşmalarında iktidara sert eleştiriler yöneltti.

HABER:Yusuf ÇINAR

Çorum’da Türk Büro-Sen’in istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’ta katıldı.Fahrettin Yokuş toplantıda yaptığı konuşmada iktidara sert eleştiriler yöneltti. Yokuş, hukukun ayaklar altına alındığını, yolsuzlukların yasal düzenlemelerle kapatıldığını vurgulayarak, “hukuk adalet yerlerde sürünüyor” dedi. Yokuş, haklı olanın değil, iktidara yakın olanın haklı bulunduğu bir hukuk sisteminin getirildiğini söyledi.İktidar cemaat kavgasına da değinen Fahrettin Yokuş, her iki tarafı da eleştirdi.Yokuş, "AKP kamuda çalışanları ‘bizden olanlar ve olmayanlar’ diye ikiye böldü. Kamuda ne kadar beceriksiz yandaşlar varsa, hepsi yönetici yapıldılar. Devletin çivisini çıkardılar. Kamu çalışanlarını fişlediler. Bunu yapan ahlaksızdır” dedi.Yokuş Ak Parti iktidarını sosyal yardımlar konusunda da eleştirdi.İşsizlik ve adli olayların da son dönemlerde arttığını belirten Yokuş, artık illerde en büyük kamu binalarının adliye sarayları olduğunu dile getirdi.Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş kamu çalışanlarına yapılan maaş zammına da tepki gösterdi.Türk Büro-Sen Çorum Şubesi’nin düzenlediği istişare toplantısı plaket töreni ile sona erdi. Törende emekliye ayrılan ve görevde yükselme sınavlarında başarılı olan kamu çalışanlarına plaket verildi.4951 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın