ULUSOYMEDYA
Hızlı, Doğru ve Tarafsız, İnteraktif Haber Gazetesi


Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kuşlar için doğaya 5 ton yem bıraktı.

Kuşlar İçin 5 Ton Yem

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kuşlar için doğaya 5 ton yem bıraktı.

HABER.Yusuf ÇINAR

Çorum’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü kuşlar için doğaya 5 ton yem bıraktı.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Ticaret Borsası ile çeşitli firmalarının katkılarıyla toplanan 5 ton yem, merkez ve ilçelerde kuşların yoğun olarak geldiği bölgelere bırakıldı.

Yemleme çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Ermiş, kuşların olumsuz hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta sıkıntı çektiğini dile getirdi. Ermiş, kuş ölümlerini önlemek amacıyla yemleme çalışması yaptıklarını ifade etti.


Ermiş, "Kuşların aç kalmaması için kolları sıvadık. Ticaret borsamız ile kentteki un, yem ve çeltik üreticilerimizin katkılarıyla topladığımız 5 ton yemi doğaya bıraktık. Bundan sonra da yemleme çalışmasına devam edeceğiz" dedi.

Yemleme çalışmalarına Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çorum Şube Müdürü Mahmut Temel’de katıldı. Temel, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün uygulamasının örnek olmasını istedi. Vatandaşlara da çağrı yapan Temel, sokak hayvanlarının aç kalmaması için, yemek artıklarını çöpe atmak yerine uygun yerlere bırakılmasını istedi.4087 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın