ULUSOYMEDYA
Hızlı, Doğru ve Tarafsız, İnteraktif Haber Gazetesi


Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Gazeteciler; Toplumun Gözü, Kulağı ve Sesidir

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “Toplumun, gözü, kulağı, sesi olma görevini üstlenen, demokrasi kültürünün yerleşmesi ve demokrasinin sağlıklı işlemesinde büyük rolü bulunan bağımsız ve özgür bir basın şeffaf ve açık bir toplum olma yönündeki çabalara da bu işleviyle destek olmaktadır” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Uslu, bir mesaj yayınlayarak şunları ifade etti:

“Özgür basının olmadığı ve eleştiri hakkının kullanılmadığı ortamlarda, kamuoyunun demokratik hak ve görevlerini yerine getirmesi söz konusu olamaz. Bu nedenle basına büyük görevler düşmektedir. Gazetecilik, günümüzün en dinamik mesleklerinden biri olmakla birlikte insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi önemli bir görevi de yerine getirmektedir. Basınımız görevini yerine getirirken detarafsız, toplumsal ve milli duyarlılığı ön planda tutmaları, kişi haklarına ve özel hayata saygı, doğru ve tarafsız haber verme ilkelerinden asla taviz vermemelidirler.

Bu anlamda, Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.”4848 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın