• OSMANCIK GÜNDEM 
    (İnteraktif Haber Gazetesi)
    Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 

Duyurular
DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37847.4080
Euro8.95348.9893
Hava Durumu
Saat
Takvim

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Kadın Kolları sentetik uyuşturucu bonzaiye karşı mücadele başlattı.

MHP Kadın Kolları Uyuşturucuya Savaş Açtı

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Kadın Kolları sentetik uyuşturucu bonzaiye karşı mücadele başlattı. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Kadın Kolları Teşkilatı,Türkiye’de son günlerce gençler arasında sıkça ölümlere neden olan sentetik uyuşturucu bonzaiye karşı mücadele başlattı. 

Bu mücadele ile MHP kadın kolları Çorum gençliğinin bir afet haline gelen sentetik uyuşturucu bonzaiden kurtarılması için İl Başkanlığı özellikle gençleri ağına düşüren bu madde hakkında insanları bilgilendirmeyi hedeflerken,

Bugün  parti binası önünde MHP Kadın Kolları Başkanı Adalet Avcu ve partililer ‘bonzai öldürür” adlı bir bildiri dağıtarak, yetkilileri ve vatandaşları bu savaşta birlikte hareket etmeye davet etti.

Başlatılan mücadele hakkında bilgi veren MHP Kadın Kolları Başkanı Adalet Avcu, “2011 'de ülkemize giren ve ucuz olduğu için hızla yayılan sentetik uyuşturucu kullanımındaki artış hızı olayın vahametini gözler önüne seriyor. Bizlerde Kadın Kollarımızın başlattığı kampanya ile ilimiz gençlerinin bilinçlenmesi amacı ile. el broşürleri de dağıtarak hem gençlerimizin hem de ailelerin bilinçlenmesi için çalışmalar yürütmekteyiz” dedi.

BONZAİ KULLANIM ARTIŞINI İKİ GEREKÇEYE BAĞLADI

Bonzai ile ilgili gelişmeleri endişe ile karşıladıklarını söyleyen Avcu, ilimizde bonzainin hızlı artışının gerekçesinin sosyal donatı alanlarının hızla azalması ve bunun sonucu olarak artan betonlaşma olduğuna dikkat çekti.

ÇOCUKLARIMIZ TEHLİKEDE!

Bonzainin bu kadar yaygınlaşmasının sebebinin ucuz ve daha kolay temin edilebilmesi olduğuna dikkat çeken Avcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün gözlerimizden sakındığımız çocuklarımızı, her sabah bıraktığımız okulların çevresi bu zehrin ticarethane merkezi olmuş. Yine İlimizin ilgiye muhtaç bazı mahalleleri kötü niyetli kişi ve kişiler tarafından uyuşturucu merkezi haline getirilmeye çalışılmaktadır. Bu hususta yetkililer tarafından ivedilikle önlem alınması gerektiği kanaatindeyiz. Bonzaiden kaynaklı ölümlere semtimizde gencecik fidanlar solmakta. Bu da göstermektedir ki, zehir kapımıza kadar geldi.

GENÇLERİMİZİ BU İLLETTEN KURTARALIM

Son olarak; yetkililerden ölüm saçan bu sentetik uyuşturucunun kolay bir şekilde temin edilmesinin önünü kesmesini ve geleceğimiz olan gençlerimizi ise bu illetten hep birlikte kurtarma kararlılığı gösterilmesini temenni ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı olarak başta Bonzai olmak üzere uyuşturucu maddelerinden gençlerimizi uzak tutmak için her platformda çalışmalarına devam edeceğiz. Tertemiz kanımızı kirletmeyelim.” 
 7184 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın