OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140

Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden bir vefa örneği

Salim Altunay Anıldı

Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden bir vefa örneği

Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi geçen yıl elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden  Okul Müdürü Salim Altunay'ı hazırladıkları duygusal bir programla andı.

Okul idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri,sevenleri ve ailesinin katıldığı program okul konferans salonunda  gerçekleştirildi. Sunuculuğu Meslek dersleri öğretmeni Hayrettin Kazancı’nın yapığı programda okul Müdürü Hüseyin Kır duygusal bir konuşma yaptı.

Salim Altunay'ın hayat hikayesini anlatan sinevizyon gösterisinden sonra okul meslek dersleri öğretmeni Mustafa Bolat Salim hoca için yazdığı şiiri okudu. Edebiyat öğretmeni Kerim Çırakoğlu'nun yazdığı şiiri okumasından sonra sevenlerinin Salim Hoca hakkındaki görüş ve hatıraları dile getirildi. Programın son bölümünde öğrencilerin Salim Altunay için okudukları Hatimlerin duası yapıldı.

Salim Altunay kimdir?
Salim Altunay, 3 Ocak 1955 tarihinde Amasya’nın Hamamözü İlçesi’ne bağlı Sarayözü Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Hamamözü Ortaokulu’nda, lise öğrenimini ise Çorum İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.


İHL’den mezun olduktan sonra bir yıl Zonguldak’ın Beycuma İlçesi Hacı Ali Köyü’nde imamlık yaptıktan sonra 1980 yılında Bursa Yüksek İslam Enstitüsü’ne kayıt yaptırdı. 1983 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1984–1987 yılları arasında Muş Namık Kemal İlköğretim Okulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yaptı. 1987–1991 yıları arası Çorum’un Laçin İlçesi Narlı Ortaokulu’nda müdür olarak, aynı yerde okulların birleştirilmesi ile 1991–1993 yılları arasında ilköğretim okulu müdürü olarak görev yaptı. 1993–2010 tarihleri arasında Çorum Merkez Öğretmen Salim Akaydın İlköğretim Okulu’nda okul müdürü olarak görev yapan Altunay, 13 Ağustos 2010 tarihinde Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü olarak göreve başladı. Altunay, evli ve üç çocuk babası.


 

 5947 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın