OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414

İstiklal Marşının 12 Mart 1921 Günü TBMM tarafından kabul edilişinin 93. Yıldönümü Osmancık Ömer Derindere MYO' da yapılan programla kutlandı.

İstiklal Marşımızın Kabulünün 93. Yılı Ömer Derindere MYO'da Kutlandı

İstiklal Marşının 12 Mart 1921 Günü TBMM tarafından kabul edilişinin 93. Yıldönümü Osmancık Ömer Derindere MYO' da  yapılan programla kutlandı.

Şanlı Türk Milletinin büyük destanı İstiklal Marşının 12 Mart 1921 Günü TBMM tarafından kabul edilişinin 93. Yıldönümü Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulunda yapılan programla kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlanan programda, konuşma yapan Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serhat Oğuzhan Kıvrak, "İstiklal Marşı, bir milletin var olup olmama gibi trajik bir yol ayrımına geldiği noktada, Türk Milletinin var olmak için verdiği büyük mücadelenin ruhunu ifade eden bir marştır.

O büyük mücadeleyi ifade eden ne kadar değer ve kavram varsa hepsi İstiklal Marşının içinde bulunmaktadır.

Böyle bir marşı, Anadolu’nun asırlık ızdırabını ruhunda hisseden, zulme ve küfre karşı zapt edemediği isyanıyla, milli mücadelenin örnek şahsiyeti Mehmet Akif’ten başkası bu kadar güzel yazamazdı.

Bu büyük destanı yazan milli şairimiz M. Akif Ersoy’u ve ona bu destanı yazdıran sayısız kahramanı saygı ve rahmetle anıyoruz" dedi.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatının ve İstiklal Marşının yazılış öyküsünün video görüntüleriyle paylaşıldığı program Yüksekokul akademik ve idari personeli ile öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi.
5181 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın