OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03096.0551
Euro6.53896.5651

Çorum'da İstiklal Marşımızın TBMM'de Kabulünün 93. Yılı ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

İstiklal Marşımızın TBMM'de Kabulünün 93. Yılı ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile Ticaret Meslek Lisesi tarafından Devlet Tiyatro Salonunda program düzenlendi.

Programa, Vali Sabri Başköy, İl Garnizon Komutanı Albay Ahmet Çelik, İl Emniyet Müdürü H.İbrahim Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, diğer protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan ve açış konuşmasını Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Vural Sucu'nun yatığı törende, Tuğçe Akar ve Ersoy Çekici isimli öğrenciler Mehmet Akif Ersoy’un seçme şiirlerini seslendirdiler.

İstiklal Marşımızın TBMM'de Kabulünün 93. Yılı ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı, Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen “Mehmet Akif” adlı tiyatro oyunu ve Çorum Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Mehmet Akif Ersoy’un birbirinden güzel bestelenmiş şiirlerinden oluşan mini konser ile devam etti.

Törenin son bölümünde, Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafında düzenlenen "Mehmet Akif Ersoy" konulu kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Sabri Başköy ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

İstiklal Marşımızın TBMM'de Kabulünün 93. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy anma etkiliği kapsamında ayrıca, Devlet Tiyatro Salonu'nun fuaye bölümünde Mehmet Akif Ersoy’un “Safahat” eserinin çeşitli basımları ile Mehmet Akif Ersoy’u anlatan kitap sergisi yer aldı.

Ayrıca, bugün saat 14:00’de Devlet Tiyatro Salonunda Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Alaattin Karaca’nın “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy” konulu konferansı olacaktır. 


5638 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın