OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.05396.0781
Euro6.53826.5644

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, market zincirlerine yönelik paketli pirinç satış sürecini başlattı.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, market zincirlerine yönelik paketli pirinç satış sürecini başlattı.
TMO logolu pirincin kilosu 2.90 lira olacak.

TMO logolu pirinç paketlerinde meşhur Osmancık pirinci bulunacak.

Satıştaki ürün TMO logolu olacak, 2 kilogramlık paketlerde satılacak ve kilogramı 2.90 lira olacak.

Açıklamada; “TMO logolu paketlerde satışa sunulacak pirinçler tamamen yerli ve katkısız Osmancık pirinci olup yüksek kaliteli ürünlerdir” denildi.

TMO, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:“Ülkemizde çeltik hasadının tamamlanmasının üzerinden henüz 2,5 ay geçmesine ve gerek üretici gerekse tüccar stoklarında yeterli miktarda ürün bulunmasına rağmen, yüksek kâr beklentisiyle ürünlerin piyasaya yeterince arz edilmemesi nedeniyle pirinç fiyatlarında zaman zaman hareketlilik yaşanmaktadır.


TMO, pirinç fiyatlarının istikrarı için muhtelif önlemler almış ve almaya da devam etmektedir.Bu doğrultuda pirinç ve çeltik ithalatlarına partiler halinde devam edilmekte, ülkemiz geneline yayılmış 172 TMO satış noktasında da kilosu perakende 2,5 TL’den pirinç satışları sürdürülmektedir.
Halkımızın istifadesine sunulan TMO pirinçlerinin bütün ülke sathına yayılması suretiyle daha fazla tüketiciye ulaşmasını sağlamak ve pirinç fiyatlarını aşağı çekmek için market zincirleri ve bunların üst birlikleriyle görüşmeler yürütülmektedir.

Görüşmeler olumlu devam etmekte olup birkaç gün içinde neticelenecektir.
Bu kapsamda, TMO logolu, 2 kg. paketlerde ülke genelindeki marketlerde satışa sunulacak pirinçler, kilogram başına 2,90 TL’den halkımızın istifadesine sunulacaktır.

TMO logolu paketlerde satışa sunulacak pirinçler tamamen yerli ve katkısız Osmancık pirinci olup yüksek kaliteli ürünlerdir.
TMO, pirinç piyasalarının istikrarı için almayı planladığı diğer tedbirleri de önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacak, bu alanda olası spekülasyonlara fırsat vermeyecektir”.6154 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın