OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03096.0551
Euro6.53896.5651

AK Partide aday adaylığı yarışı Ankara'dan edinilen bilgilere göre Muzaffer Külcü’nün 2. Kez aday gösterilmesi ile son buldu.

30 Mart yerel seçimleri öncesi merakla beklenen AK Partide aday adaylığı yarışı Ankara'dan edinilen bilgilere göre Muzaffer Külcü’nün 2. Kez aday gösterilmesi ile son buldu. Külcüyü Belediye Başkan adaylığına ise yapılan son anket ’in taşıdığı öğrenildi.

Mehmet Karadağ, Mustafa Eker. Haşim Ahlatçı, İlyas Damar, Ülker Mavra, Aslıhan Altıparmak ve Muzaffer Külcü’nün aday adaylıklarını ardı ardına açıklaması ile AKP içinde başlayan resmi adaylık süreci, Başbakanın son tahlilde Muzaffer Külcü isminde karar kılması ile tamamen bittiği öğrenildi.
Süreç başladığından bu yana Ak Parti Çorum'da anketler yaptırmış, halkın nabzını yoklamıştı.

Son olarak Çorum'da genel merkez nezaretinde temayül yoklaması yapılmıştı. Sonuçları kamuoyuna açıklanmayan temayül yoklamasından Mehmet Karadağ’ın açık ara birinci çıktığı belirtilmişti.

BAŞBAKAN ÇORUM DAHİL 5 İLDE BİR ANKET DAHA İSTEMİŞ
  
 Tüm bu süreç devam ederken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Çorum Dahil 5 ilde 2. kez yeni bir anket daha istemesi sonrası Külcü’nün yüzde yetmiş Çorum halkının desteğini aldığı ve bu nedenle de  2. Kez aday gösterilmesinde büyük rol oynadığı bilgisine ulaşıldı.

Diğer yandan Külcü’nün Aday gösterildiği iddiaları sonrası parti içerisinde dengeleri bir anda değiştirdi. Kulislere yansıyanlara göre, Külcünün aday gösterildiği haberlerinin basında yer almasından sonra diğer aday adayları adeta genel merkezi yakın markaja aldı. Külcünün adaylığına karşı çıktığı iddia edilen partinin üst düzey bazı yöneticileri de gece boyunca ikili görüşmelerde bulunduğu öne sürülürken, Çorum’da şuan sessiz bir bekleyiş sürüyor. 5701 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın