OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03096.0551
Euro6.53896.5651

15 yaşındaki kızla ilişkiye girdiği gerekçesiyle Ağır Ceza Mahkemesi' nde tutuksuz yargılanan sanık "Yaşı bakıldığında 18 falan gösteriyordu. Kötü bir amacım yoktu, zaten evleneceğiz" dedi.

HABER:Yusuf ÇINAR

Çorum'da 15 yaşındaki Ö.B. isimli kızla geçen mayısta ilişkiye girdiği gerekçesiyle Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan 24 yaşındaki Şaban A., "Yaşı bakıldığında 18 falan gösteriyordu. Kötü bir amacım yoktu, zaten evleneceğiz" dedi.


Olay, geçen mayıs ayında Çorum'da meydana geldi. Bir fabrikada işçi olarak çalıştığı sırada tanışıp arkadaş olduğu Ö.B. ile ilişkiye giren ve şikayet üzerine yakalanan Şaban A.'nın, 'cinsel istismar' suçundan 8 ila 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle Çorum Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanmasına başlandı.

Ö.B. mahkemedeki savunmasında, "Ben Şaban A. ile geçen mayıs ayında bir kız arkadaşımın vesilesi ile tanıştım. Bir süre sonra da kendi rızamla onunla ilişkiye girdim. Ben Şaban A.'ya yaşımın küçük olduğundan hiç bahsetmedim. Şikayetçi değilim, biz evlenmek istiyoruz" dedi.

Tutuksuz yargılanan sanık Şaban A. ise "Onun da bu ilişkiye rızası oldu. Ancak, yaşını ne ben sordum ne de o söyledi. Yaşı bakıldığında, 18 falan gösteriyordu. Kötü bir amacım yoktu, zaten evleneceğiz" diye konuştu.


Mahkeme heyeti eksiklerin tamamlanması için davayı erteledi.6937 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın