OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414

Yurdagül Yılmaz Yapılan Seçimle Osmancık Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Oldu

Osmancık Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ferai Bilginer'in görev süresi olan bir yılı doldurmasının ardından Kent Konseyi Hizmet binasında seçim gerçekleştirildi. Eski Başkan Ferai Bilginer'in tekrar aday olmadığı seçime tek aday olarak giren Yurdagül Yılmaz oy çokluğu ile Kadın Meclisi Başkanı seçildi.

Yurdagül Yılmaz seçim sonrası yaptığı açıklamada "Osmancık'ta yaşayan kadınları yeteri kadar temsil edilmediğini, gerektiği gibi seslerini duyuramadıklarını görerek bu göreve talip oldum. Nüfusumuzun yarısının kadınlardan oluşmasına rağmen temsil ve söz hakkı noktasında bu oranlardan bahsetmek imkansızdır. Ben kadınlarımızın sesini duyurmak, çözüm bulmak ve birlikte yönetmek için bu işe talip oldum.

İlçemizin kültürel ve sosyal hayatın içinde kadınların aktif rol üstlenmesini sağlamak birinci önceliğim olacaktır. Bunu sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Geziler, el becerileri kursu, ebru kursu, müzik koroları gibi katılımcılığın üst düzeyde olacağı programlar gerçekleştireceğiz.

Bütün bunları yaparken, başta belediyemiz olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde bütün sivil toplum kuruluşları ile fikir birliği içerisinde olacağız. Birlikte düşünüp birlikte hareket edeceğiz." şeklinde konuştu.

Yılmaz, ayrıca yapılan seçimde kendisini destekleyen tüm üyelere teşekkür etti.6543 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın