OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414

Ankara’da Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Çorum Tanıtım Günleri’nde Osmancık Kaymakamlığı ve Osmancık Belediyesi tarafından ortak açılan stantta fuar süresince pirinç pilavı dağıtımı yapılacağı belirtildi

Ankara’da Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Çorum Tanıtım Günleri’nde Osmancık Kaymakamlığı ve Osmancık Belediyesi tarafından ortak açılan stantta fuar süresince pirinç pilavı dağıtımı yapılacağı açıklandı.

Çorumlu Dernekler Federasyonu tarafından Ankara’da 14-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan ikinci Çorum Tanıtım Günleri için Osmancık Belediyesi ve Osmancık Kaymakamlığı hazırlıklarını tamamladı. Kaymakam Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Bekir Yazıcı ve daire müdürleri yaptıkları toplantıda yapılan hazırlıkları değerlendirdi. Kaymakam Sezgin Üçüncü, pirinç ve tarihin başkenti Osmancık’ın isminin en iyi şekilde Ankara’da duyurulacağını ifade etti. Kaymakam Üçüncü, tanıtım günlerine tüm Ankaralıları ve Osmancıklıları davet ettiklerini ifade etti.

Tanıtım günlerinin önemli bir organizasyon olduğunu belirten Belediye Başkanı Bekir Yazıcı ise, geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen fuarda 3 ton Osmancık pirinci dağıttıklarını hatırlatarak bu yıl da Osmancık pirincinden yapılan pilav dağıtımı yapılacağı
bildirdi. 

Başkan Yazıcı, fuar süresince 13:00-14:00 saatleri arasında pilav dağıtımının yapılacağını duyurdu. Başkan Yazıcı, Osmancık’ın tarihi ve kültürel yerlerinin yanı sıra dünyaya ün salan Osmancık pirincinin başkentte düzenlenecek etkinliklerle tanıtılacağını söyledi. Başkan Yazıcı, başkentteki tüm vatandaşları tarih ve pirincin başkenti Osmancık’ı tanımak için stantlarını ziyarete beklediklerini kaydetti.
5304 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın