OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.09816.1225
Euro6.58766.6140

Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı ve Ak Parti İlçe Başkanı Oğuzhan Kaya, ilçeye doğalgazın getirilmesi için başlatılan kampanya kapsamında 5 bin 778 kişinin abone olduğunu belirtir dosyayı BOTAŞ Gene Müdür Yardımcısı İbrahim Tan’a teslim etti.

 

OSMANCIK DOĞALGAZ İÇİN ‘BİZ DE VARIZ’ DEDİ

                Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı ve Ak Parti İlçe Başkanı Oğuzhan Kaya, ilçeye doğalgazın getirilmesi için başlatılan kampanya kapsamında 5 bin 778 kişinin abone olduğunu belirtir dosyayı BOTAŞ Gene Müdür Yardımcısı İbrahim Tan’a teslim etti. TBMM İdare Amiri Ak Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu ve Dr. Cahit Bağcı yaptıkları ortak açıklamada Alaca, Osmancık ve İskilip’in dosyalarını teslim ettiğini ve Çorum’un Türkiye genelinde bir ilki gerçekleştirdiğini bildirdi.

OSMANCIK DOSYASINI TESLİM ETTİ

            Osmancık’ta bakanlar kurulu kararı doğrultusunda başlatılan ve ilçeye doğalgazın getirilmesi amacıyla yürütülen kampanya sona erdi. Belediye Başkanı Bekir Yazıcı ve Ak Parti İlçe Başkanı Oğuzhan Kaya doğalgaz yatırımının başlatılması için Bakanlar Kurulu kararı doğrultusunda şart koşulan 5 bin 778 kişinin abone olduğunu belirtir dosyayı BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Tan’a teslim ederek başvuruda bulundu. Başkan Yazıcı ve Kaya daha sonra TBMM İdare Amiri Ak Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Milletvekili Dr. Cahit Bağcı ve Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ı ziyaret ederek müjdeyi verdi.

            Osmancık’a doğalgaz getirilmesi için başlatılan kampanyada şart koşulan abone sayısının tamamlanarak dosyanın BOTAŞ Genel Müdürlüğü’ne teslim edildiğini açıklayan Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, Alaca ve İskilip ile birlikte ortak yürütülen çalışmalar kapsamında üç ilçenin de doğalgazdaki kararlılığını göstererek yatırıma alınması için dosyalarını teslim edildiğini bildirdi.

“ÇORUM TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

            TBMM İdare Amiri Ak Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu ile Milletvekili Dr. Cahit Bağcı yaptıkları ortak açıklamada, Bakanlar Kurulu’nun elektrik mesken abone sayısının %60’nın doğalgaza abone olunması şartı ile yatırımın başlatılacağı yönündeki karar doğrultusunda Osmancık, Alaca ve İskilip’in üzerlerine düşeni yaparak kararda şart koşulan abone sayılarının tamamlandığını belirttiler. Uslu ve Bağcı, Türkiye genelinde Bakanlar Kurulu kararını yerine getiren ilk ilin Çorum’un olduğunu vurgulayarak Osmancık, Alaca ve İskilip ilçelerinin bir ilki gerçekleştirdiğinin altını çizdiler. Uslu ve Bağcı doğalgaz yatırımı ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Bakanlar Kurulu’nda alınan karar doğrultusunda üç ilçemizde de çalışmalar tamamlanarak dosyalar teslim edildi. Bundan sonraki süreçte BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu ve Kalkınma Bakanlığı’nın kararı ile çalışmalar yapılacak. Üç ilçemiz de doğalgazdaki kararlılığını göstermiş ve şartı yerine getirmiştir. Bu süreçte BOTAŞ, EPDK ve Kalkınma Bakanlığı’nın doğalgaz yatırımına alınması ile ilgili süreç takip edilecektir. Üç ilçemizde kampanyaları yürüten başta Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyoruz”

            Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, Osmancık ilçesi olarak doğalgaz hayalinin gerçekleştirilmesi noktasında kendilerine her zaman destek olan ve çalışmaları takip eden Milletvekilleri Salim Uslu, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım ile Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’a teşekkür ettiklerini belirtti. 
6475 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın