OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03096.0551
Euro6.53896.5651

Ortaköy Müftüsü gündeme damgasını vuran bir açıklama yaptı

Çorum'n Ortaköy İlçe Müftüsü Adnan Zeki Bıyık, Hazreti Peygamberin "Cennetin kokusunu alamayacaklar" ikazına rağmen başını deve hörgücü gibi dikip topuz yapan bayanların çoğaldığını belirtti. Bu tip bayanların transparan giyen bayanlardan çok daha çekici görünüp erkekleri kışkırtıklarını iddia etti.


Daha önce bir televizyon kanalındaki popstar yarışmasına katılarak dikkatleri üzerine çeken Çorum'un Ortaköy İlçesi Müftüsü Adnan Zeki Bıyık, yazılı bir açıklama yaparak bütün basın mensuplarına gönderdi. 

Bıyık, "Kur'an-ı Kerim’de yüce Yaradan Örtüyü emretmiştir. Bu, erkek-kadın herkese şamil bir emirdir. Yani Kur'an, sadece hatun kişilerin başını örtmesini istemiyor, genel anlamda örtünmek emrediliyor" dedi. 

Hazreti Peygamberin "Cennetin kokusunu alamayacaklar" ikazına rağmen başını deve hörgücü gibi diken bayanlar çoğaldığını söyleyen Müftü Bıyık, "Bunlar, transparan giyen bayanlardan çok daha çekici görünüp erkekleri kışkırtmaktadırlar. Üstüne üstlük rujlar, muhtelif tahrik edici parfümler, cildi uzun vadede tahriş edip yaşlanmayı hızlandıran bir sürü kimyevi alışımlar. Bu kozmetik ürünlere bir yılda harcanan para 5 milyar dolarmış. İsrafın boyutunu da bu arada belirtmiş olayım. Ne uğruna bu durumlara giriliyor, seksi görünmek. Peki kızlar sizin bu davranışınız islam ahkamına, uyuyor mu" diyerek şöyle devam etti:



"Aynı şekilde kafasında deve hörgücü bir türban, yüzünde 200 gram boya, bacağında kot pantolon, burnunda 2 milyarlık pırlanta bir hızma, kolunda İsviçre üretimli bir saat. Biz şimdi bunlara islamın hanımefendisi mi diyeceğiz ?"



5441 kez okundu

Yorumlar

     08/05/2013 15:53

MÜFTÜNÜN AĞZINA SAĞLIK BİRTÜRLÜ ANLATAMADIK.ÖRTÜNME RUHUMUZ KAYBOLDU
Misafir - ÖĞRETMEN

muftu     08/05/2013 11:38

ağzına sağlık baba!doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
Misafir - AHMET