OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.03096.0551
Euro6.53896.5651

Dünya'nın en eğlenceli ralli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl yedincisi düzenlenen Allgau Orient Rally - Dostluk ve Barış Rallisi Türkiye etabının Çorum’daki 'Boğazkale Sfenksine Selam' özel etabı tamamlandı.

HABER: Yusuf ÇINAR

Dünya'nın en eğlenceli ralli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl yedincisi düzenlenen Allgau Orient Rally - Dostluk ve Barış Rallisi Türkiye etabının Çorum’daki 'Boğazkale Sfenksine Selam' özel etabı tamamlandı.

Almanya’nın Allgau şehrinden yola çıkan yarışmacılar, Hattuşa surları önünde toplanmalarının ardından, Orient Rally’nin Özel (Special) Etabı olan 'Boğazkale Sfenksine Selam' etabına, Vali Sabri Başköy, Türkiye Cumhuriyeti Duesseldorf Başkonsolosu Fırat Sünel, Boğazkale Kaymakamı Zeliha Uyan ve Allgeau-Orient Rallye Koordinatörü Nadir Serin'in startıyla başlandı.

'Boğazkale Sfenksine Selam' etabının startı öncesinde Vali Sabri Başköy, bir konuşma yaparak bölgenin tarihi hakkında kısa bir bilgi verdi. 

20 ülkeden toplam 117 takım 300 araç ve 700'dan fazla pilotun katılımıyla Hattuşa surları önünde başlayan yarış, Orient Rally ekipleri zorlu parkurları tamamlamalarının ardından, Çorum Valiliği bahçesine ulaşmalarıyla yarış sona erdi. Orient Rally ekipleri içerisinde bu yıl altı engelli yarışçıda yer aldı.

Yarışcılar Valilik bahçesinde yöresel halkoyunlarıyla karşılandı.


4635 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın