ULUSOYMEDYA
Hızlı, Doğru ve Tarafsız, İnteraktif Haber Gazetesi


Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716

Osmancık'ta ''Dörtçelik'' tarafından KOSGEP desteği ile kurulan OSYAP Yapı Ltd. Şti. tarafından yaşam konteynırı üretilmeye başlandı.

Osmancık'ta ''Dörtçelik'' tarafından KOSGEP desteği ile kurulan OSYAP Yapı Ltd. Şti. tarafından yaşam konteynırı üretilmeye başlandı. İlk ürünlerinin satışını Samsun'daki bir inşaat firmasına gerçekleştiren firma Türkiye'nin dört bir yanına konteynır ihracatı gerçekleştirecek.

İlçede faaliyet gösteren Dörtçelik Ltd. Şti bünyesinde KOSGEP desteği ile kurulan OSYAP Yapı Ltd. Şti. bir dönümlük arazi üzerine kurulu fabrikada yaşam konteynırı üretimine başladı.

Firma Sahibi Alparslan Çelik ve Mimar Özgür Şahin talep edilen her özellikte konteynır üretimi yapabildiklerini dile getirerek, ilk etapta büyük inşaat şantiyeleri için yaşam konteynırı ürettiklerini söylediler.

İlk üretilen ürünlerini Samsun'daki bir otel inşaatının şantiyesine gönderdiklerini belirten Çelik, kısa süre içerisinde Türkiye'nin dört bir yanına konteynır ihracatına başlayacaklarını ifade etti.

Yaşam konteynırları ve güvenlik kulübeleri başta olmak üzere farklı amaç ve özelliklerde üretim yaptıklarını belirten Çelik; ''Dörtçelik olarak bölge bazında üretim yapan bir firma iken KOSGEP desteği alarak yeni bir şirket kurduk. Firma olarak yılların birikimi ile edindiğimiz tecrübeyi faaliyete dönüştürdük ve konteynır üretimine başladık. Hem bizim birikim ve tecrübemizin bir ürünü olması hem de Türkiye genelinde önemli bir ihtiyacı karşılaması açısından bu girişimimiz önem taşıyor. Ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacak bu yatırımlarımız firmamızın hedefleri doğrultusunda büyüyecektir.'' dedi.

OSYAP yapı yaşam konteynırlarının yanı sıra güvenlik kulübeleri ve tuvalet kabinlerinin de üretimini gerçekleştiriyor.

Firma kurumsal satışlarının yanı sıra bölge halkına da talebe göre üretim yaparak hizmet veriyor. Talep üzerine bahçe ya da tarımsal alanlarda kullanmak üzere konteynır ürerimi yapılıyor.6445 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın