OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.79217.8233
Euro9.29239.3296
Hava Durumu
Saat
Takvim

Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, BDP milletvekillerine yer tahsis eden Hacı Bektaşi Veli Vakfı yöneticilerine tepki gösterdiler.

Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, BDP milletvekillerine yer tahsis eden Hacı Bektaşi Veli Vakfı yöneticilerine tepki göstererek istifaya davet etti.

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğinde gerçekleştirilen basın açıklamasına Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cafer Eker, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Dilmen, Alevi Köyleri ve Vakıf Üyeleri adına Ali Özgür ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.Toplantıda konuşan Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cafer Eker, "Türkiye’de oynanan oyunların Çorum'da da oynandığını gördük. Hacı Bektaşi Veli Vakfında böyle bir oyunun oynanması bizi derinden yaraladı" dedi.

Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Dilmen ise, "Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmak adına bebek katilleriyle dağda kucaklaşan sonradan kendilerini barış elçisi edasına sokan BDP’ye ve onlara yer sağlayıp kapısını açan Hacı Bektaşi Veli Vakfı Yönetimine de daha önce açılım toplantısı için Çorum’a istemediğimizi açıklamış ve tepkimizi basın yoluyla duyurmuştuk. Mücadelemiz devletine, milletine, askerine, polisine, savcısına, kaymakamına, imamına, öğretmenine, koruyucusuna kurşun sıkan son hain kalmayana kadar mücadelemiz hukukun bize verdiği izin çerçevesinde devam edecektir" diye konuştu.


Kaynak:www.osmancik19.com5404 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın