OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.84177.8732
Euro9.50399.5420
Hava Durumu
Saat
Takvim

Evlerinin Oturma Odasına Hazır Beton Doldu

Çorum'da yapımı süren bir inşaatın 4'üncü katındaki kolonlara dökülen hazır beton, bitişiğindeki apartmandaki dairenin duvarını patlattı. 4 kişilik ailenin oturma odası, hazır betonla doldu.

Olay Ulukavak Mahallesi Osmancık 5 Sokak üzerinde bulunan İsmail Keleş Apartmanı 4. katında meydana geldi. Halil Polat'a (65), ait inşaatta beton dökme çalışması yapıldığı sırada, kolonlara doldurulan beton yan binada kiracı olarak oturan Cengiz Yıldıran'ın (43), evin duvarını patlattı. Yıkılan duvardan içeri giren hazır beton oturma odasına doldu.

Olayın olduğu saatlerde bir kişinin bulunduğu evde ölen yada yaralanan olmazken, alışverişten dönen 2 çocuk annesi Özlem Yıldıran, gördüğü manzara karşısında şok oldu. Özlem Yıldıran, "İzmir’den yanıma misafirliğe gelen annem evdeydi. Ben alışverişe çıkmıştım. Bir süre sonra evime döndüm. Ben kapıyı anahtarla açmak isterken büyük bir gürültü koptu. İçeri girdiğimde evimin odası betonla dolmuş eşyalarım hasar görmüştü. Gözlerime inanamadım. Allah’tan anneme bir şey olmadı. Çocuklarım okuldaydı" dedi.

Diğer yandan Halil Polat ise, göçen duvardan işçilerini içeri sokup odaya dolan betonu kürekle boşatmalarını istedi. İşçiler küreklerle birlikte yıkılan duvardan içeriye girip odaya dolan betonu temizlemeye çalıştı.

Olay yerine gelen polis ekipleri çalışmayı durdurdu ve olay yeri ekiplerinin gelmesinin beklenmesini istedi.  Olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını tamamladıktan sonra işçiler odaya dolan betonu küreklerle boşaltmak için çalışmalarına kaldığı yerden devam etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak:osmancik19.com
5059 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın