OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.79217.8233
Euro9.29239.3296
Hava Durumu
Saat
Takvim

Şubat ayında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması nedeniyle haşere ve sineklere karşı ilaçlama çalışması başladı

Çorum Belediyesi, şubat ayında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması nedeniyle haşere ve sineklere karşı ilaçlama çalışması başlattı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, yaz aylarında sıkça yaptıkları haşereye karşı ilaçlama çalışmalarını havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle bu ay başlattıklarını söyledi. Şubat ayı başından beri ilaçlama çalışması yaptıklarını dile getiren Candan, "Amacımız haşereleri yumurta döneminde üreme merkezlerinde yok etmek. Havaların kış şartlarına göre çok sıcak gitmesi yumurta oluşumunu beraberinde getirmektedir. Çorumlu hemşehrilerimizin bahar aylarında sinek ve haşereden sıkıntı çekmemesi için her türlü makine donanımı ve personelimizle haşereyle mücadeleye erken başladık" dedi.

Çorum merkez ve mücavir alan içerisinde yer alan dere kenarları, foseptik, su kuyuları, su depoları, rögarlar, kanallar, bodrumlar, sığınaklar gibi yerlerin ilaçlanarak kontrol altına alınmaya çalışıldığını kaydeden Başkan Yardımcısı Turhan Candan, "Sülüklü Deresi, Derinçay, Karapürçek Çöp Döküm Sahası, sanayi bölgelerindeki metruk alanlar, Hayvan Pazarı, Ağaç Pazarı gibi yerlerde yoğun olarak devam ettirilen ilaçlama çalışmalarımızı tüm mahallelerimizde de sürdürülmektedir" diye konuştu.

Candan, sinek ve haşereyle mücadele konusunda vatandaşlara düşen sorumlulukların da olduğunu, bunları yerine getirmeleri gerektiğini vurguladı. Candan, "Vatandaşlarımız çöplerini açık vaziyette gelişigüzel dökmemelidir. Apartmanlar arasındaki boş alanlara çöplerini atmamalıdırlar. Bodrumlarını temiz ve kuru tutacak önlemlerini almalıdırlar" dedi.

Kaynak:www.osmancik19.com4549 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın