OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.77417.8053
Euro9.45599.4938
Hava Durumu
Saat
Takvim

Kimlik bilgileri çalınınca dünyası karardı

HABER:Yusuf ÇINAR

Çorum'un İskilip İlçesi'nde nikah işlemleri için gittiği Nüfus Müdürlüğünde evli olduğu ortaya çıkan 37 yaşındaki Ünal Kel, neye uğradığını şaşırdı.

Kel, savcılığa suç duyurusunda bulunarak, "Yıllardır kimlik bilgilerimi çalan kişinin yüzünden hakkımda bir çok dava açıldı. Hayatım karardı. Bir türlü kimlik bilgilerimi çalan kişi yakalanamadı" dedi.

Çorum'un İskilip İlçesi Yalak köyünde yaşayan ve inşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan Ünal Kel, 32 yaşındaki Münevver Kaya ile tanışıp birlikte yaşamaya başladı.

2 çocukları olan Kel ve Kaya çifti, çocuklarının okul masraflarını karşılayabilmek için 2008 yılında İskilip Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurdu.

Vakıf yetkililerinin çocuklara yardım alabilmesi için Kaya ile resmi nikah yaptırması gerektiğini söylemesi üzerine işlemlere başladı.

Nikah işlemleri için Nüfus Müdürlüğü'ne giden Ünal Kel, Tunuslu Assia Aouıssaouf’la evli olduğunu görünce ne yapacağını şaşırdı.

Kel, "Kimlik bilgilerim çalınmış. Benim kimlik bilgilerimle birisi, Tunuslu bir bayan ile evlenmiş. Evlilik defterinde benim kimlik bilgilerimin bulunduğu fotoğraf bir başkasına ait.

Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bu olayın ardından Kimlik bilgilerimi ele geçiren kişilerin işlediği hırsızlık ve dolandırıcılık suçları nedeniyle defalarca gözaltına alınıp karakollarda sabahladım.

Hakkımda onlarca dava var. Yıllardır kimlik bilgilerimi kullanan kişi bir türlü yakalanamadı. Tunuslu kadınla evlenen kişinin gerçek kimliği belli. Sabıkalı biri. Ancak bir türlü kendisine ulaşılamadı.

Birlikte yaşadığım Münevver Kaya ile de evlenemiyorum. Çocuklarımın masraflarını karşılamakta güçlük çekiyorum.

Bu nedenle Özgüzel olan soyadımı Kel olarak değiştirdim. Bu beladan biran önce kurtulmak istiyorum" dedi.

Kaynak:www.osmancik19.com5640 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın