OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.84177.8732
Euro9.50399.5420
Hava Durumu
Saat
Takvim

Motosikletle otomobil çarpıştı, motosiklette bulunan 2 kişi çarpışma ve düşme neticesinde yaralandı.

HABER-YORUM

Çorum’un Osmancık ilçesi, Yeşilçatma Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında caddede seyreden motosikletin önüne (kontrolsüz bir şekilde sokaktan sokağa geçen, yani kontrolsüz bir şekilde sokaktan caddeye çıkan) otomobil çıktı.

Motosiklet, aniden önüne çıkan otomobile çarptı.Çarpmanın etkisiyle motosiklette bulunan sürücü ve arkada yolcu olarak bulunan 2 kişi yaralandı.

Burada sürücülerin ve yaralanan kişilerin isimleri ile kazaya karışan araçların plakalarını yazmıyoruz. Anlatmak istediğimiz araç sürücülerinin, (Daha çok otomobil, kamyonet, minibüs, kamyon ve otobüs sürücülerinin) bazılarının motosikletleri trafikte hiçe sayıp, araç yerine koymamalıdır.

Trafikte kavşaklarda sadece Ambulans, itfaiye ve polis araçlarının geçiş üstünlüğü vardır. Yoksa motosiklet olmuş, diğer araçlar olmuş geçiş üstünlüğü caddede olanlarındır.Eğer ki caddeler kesişiyorsa herhes sağında bulunan araca yol verecek.

Başka önemli bir husus saat kulesindeki kontrolsüz döner kavşakta. Burada geçiş üstünlüğü kavşağı kullanan araçlarındır. Ana caddede seyreden araçlar kavşağa gelmeden yavaşlayacak kavşakta kavşakta dönüş yapan araç varsa duracak,ona yol verecek, ondan sonra yoluna devam edeceklerdir.

Trafiğe çıkan, altlarında araç bulunan bazı sürücüler bu kurallara uymuyor, ya da bu kuralları bilmiyor.

Sizler ehliyeti bakkaldan mı aldınız?

Kaynak:www.osmancik19.com5073 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın