OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.84177.8732
Euro9.50399.5420
Hava Durumu
Saat
Takvim

Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencileri “5. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması” nda Türkiye Birincisi Oldu

Çorum Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencileri “5. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması” nda Türkiye Birincisi Oldu.

Çorum Valisi Sabri Başköy “5. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması” nda Türkiye Birincisi olan öğrencileri makamında kabul ederek ödüllendirdi.

5.  Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışmasında Türkiye birincisi olan Çorum Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri; Merve Balak, Merve Gayretli, Mine Karabacak, Merve Yağbat, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Okul Müdürü Elvan Güneş ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Bölüm Şefi Nuran Özkurşunlu' dan oluşan heyet, Vali Sabri Başköy'ü makamında ziyaret etti.

Çorum Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Türkiye  Aşçılar Federasyonu önderliğinde, Antalya  Şefler Birliği Derneği ile ANFAŞ  iş birliğinde 23-26 Ocak 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen " V. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışmasında" liseler yarışıyor kategorisinde " Kuzu İç Bonfile ile Sütlü Yarmanın Aşkı adlı yemekleri ile 37 okul arasından seçilerek, Türkiye Birincisi oldu.

Meslek lisesi öğrencileri yarışmaya, öğretmenleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Bölüm Şefi Nuran Özkurşunlu, Sever Serim, Asuman Albayrak ve Sultan Örten ile birlikte hazırlandılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Başköy, Çorum ilinin adını ve damak tadını duyurdukları için kendilerine teşekkür etti ve başarılarından dolayı kutladı.

Vali Sabri Başköy, ayrıca Türkiye Birincisi olan öğrencilerimize çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak:www.osmancik19.com4922 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın