• OSMANCIK GÜNDEM 
    Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber

 

Duyurular
Takvim
Saat

Osmancık Gökdere Barajı ihale edildi

Çorum Osmancık Gökdere Barajının ihale edildiğini AK Parti Çorum Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya duyurdu.

Ak Parti Çorum Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya 30 milyon metreküp su biriktirme hacmine sahip Osmancık Gökdere Barajının ihale edildiğini duyurdu.

Kaya açıklamasında, "Gökdere Barajı, talvegden 92,50 m yüksekliğinde 414 m kret uzunluğunda, sulama amaçlı ve “Ön Yüzü Beton Kaplı Kaya Dolgu“ gövde tipinde olup toplam dolgu hacmi 1.82 milyon m3 ‘tür. Barajın tamamlanması ile 30 milyon m3 su depolanacaktır.

Gökdere Barajı ile Uluçay ve Kavşak çayı boyunca yer alan 26.540 dekarlık alan, basınçlı borulu sulama şebekesi ve yağmurlama, damlama sulama sistemi ile sulanacaktır. Barajın proje ihalesi 24.08.2021 tarihide gerçekleştirilmiştir" dedi. Milletvekili Kaya, bölge için büyük bir öneme sahip Gökdere Barajının büyük bir arazinin su ihtiyacını karşılayacağını ve ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapılarak, çalışmalara başlanılacağını ve hizmete sunulacağını duyurdu.

Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.56188.5961
Euro10.085110.1255
Hava Durumu
Üyelik Girişi