OSMANCIK GÜNDEM (İnternet Gazetesi)
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


Duyurular
DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.38257.4121
Euro8.95728.9931
Hava Durumu
Saat
Takvim

Tüm 0kullarda 81 ilde bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı’mız çalınacak

Tüm yurtta 81 ilde olduğu gibi Çorum’un Osmancık ilçesinde de 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da, tüm okullarımızda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı’mız çalınacak.

Tüm yurtta 81 ilde olduğu gibi Çorum’un Osmancık ilçesinde de 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da, tüm okullarımızda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı’mızın çalınmasını; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik etmeleri şeklinde bir program yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan yazılı açıklamada, “Ne yazık ki yaşamakta olduğumuz  salgın nedeniyle uzunca bir süredir İstiklal Marşı’mızı okul bahçelerimizde, öğrencilerimizle hep bir ağızdan okuyamıyoruz. “dendi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da Bakanlık merkez  binasında gerçekleştirilecek İstiklal Marşı törenine  eşlik edeceği  11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 10.00’da, 81 ilimizdeki tüm okullarımızda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı’mızın çalınmasını; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik etmeleri şeklinde bir program yapılacak.

Okullardaki İstiklal Marşı törenleri sadece okul yöneticileri ve hâlihazırda görevli personelin katılımlarıyla gerçekleştirilecek. Osmancık  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri de  ilçemiz Osmancık  Atatürk Ortaokulunda  törene iştirak edeklerdir.

Öğrenciler ve aileleri, öğretmenlerinin davetiyle saat 10.00’da TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağlayacaklardır.

 Okullarımızın yakınında ikamet eden ailelerimiz ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından eşlik edebileceklerdir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın