OSMANCIK GÜNDEM (İnternet Gazetesi)
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


Duyurular
DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.38337.4129
Euro8.97529.0111
Hava Durumu
Saat
Takvim

Çorum’da suç örgütü üyelerine ceza yağdı

Çorum'da suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları, çeşitli suç faaliyetlerinde bulundukları iddiasıyla 8’i tutuklu 13 sanık, 2 yıl 4 ay ile 58 yıl 10 arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

HABER:Yusuf ÇINAR

Çorum’da organize silahlı suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında; ses ve görüntü kaydedici cihazlarla fiziki takipleri yapılan ve telefon görüşmeleri dinlenen bazı şüphelilerin, suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları, örgüt faaliyetleri içinde nitelikli yağma, nitelikli tehdit, iş ve çalışma hürriyetini tahdit, soruşturmanın gizliliğini ihlal, iş yeri kurşunlama ve yaralama suçlarını gerçekleştirdikleri belirlendi. Çorum’da suç örgütü üyelerine ceza yağdı Cumhuriyet Başsavcılığın’ın talimatıyla ‘Bolat grubu’ olarak bilinen suç örgütüne yönelik polis tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında örgüt lideri S.B.'nin bulunduğu 17 şüpheli yakalandı. Çorum’da suç örgütü üyelerine ceza yağdı 2Şüphelilere ait ev, otomobil ve iş yerlerinde yapılan aramada, 13 ruhsatsız tabanca, 16 ruhsatsız tüfek, bu silahlara ait yüzlerce fişek ve mermi, kurusıkı tabanca, 4 senet, 20 bin lira, 20 cep telefonu ile çok sayıda dijital materyal ile belge ele geçirildi. İşlemlerinin ardından sekv edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 8'i tutuklandı, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.Çorum’da suç örgütü üyelerine ceza yağdı 1

SANIKLARA CEZA YAĞDI

Soruşturma kapsamında 8'i tutuklu, 13 sanık hakkında suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları, çeşitli suç faaliyetlerinde bulundukları iddiasıyla Çorum 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Çorum’da suç örgütü üyelerine ceza yağdı 4Karar duruşmasına çıkan sanıklar, suçlamaları reddetti. Mahkeme heyeti, örgüt lideri S.B.'yi ‘suç örgütü kurma ve yönetme’ suçundan 58 yıl 10 ay hapse mahkum etti. Diğer sanıklar A.K. 50 yıl, O.Ş. 14 yıl 10 ay, N.Ö. 26 yıl 4 ay, H.Ş.Y. 18 yıl 10 ay, M.Ö. 8 yıl, H.K. 8 yıl 3 ay, V.C.K., E.H.S. ve S.Ö. 3'er yıl 2'şer ay, H.Ü. 2 yıl 10 ay, A.Ç. 2 yıl 6 ay ve K.S. de 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın