OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.79217.8233
Euro9.29239.3296
Hava Durumu
Saat
Takvim

Tüm Türkiye onlara ağladı... Hepsi aynı aileden

İzmir’de meydana gelen depremde çöken Rıza Bey Apartmanı enkazı altında kalarak hayatını kaybeden Arife Yücel (60) ile torunları Diren (3), Lena (4), Vera (6) ve Feda Yücel'den (10) geriye, doğum günü kutlamasında çekilen görüntüleri kaldı.


Tüm Türkiye onlara ağladı... Hepsi aynı aileden

İzmir’de meydana gelen depremde çöken Rıza Bey Apartmanı enkazı altında kalarak hayatını kaybeden Arife Yücel (60) ile torunları Diren (3), Lena (4), Vera (6) ve Feda Yücel'den (10) geriye, doğum günü kutlamasında çekilen görüntüleri kaldı.

İzmir depreminde, Bayraklı ilçesinde çöken Rıza Bey Apartmanı enkazında kalan Arife Yücel ile torunları Diren, Lena, Vera ve Feda Yücel hayatlarını kaybetti. Çorumlu olan aileden geriye şubat ayında kutladıkları Vera’nın doğum günü görüntüleri kaldı. Çocukları Lena ve Vera Yücel ile yeğenleri Feda ve Diren Yücel’i kaybeden acılı baba Deniz Yücel görüntüleri, “Yaşam amaçlarımı kaybettim” notuyla sosyal medyada paylaştı.

 TOPRAĞA VERİLDİLER

 İzmir’de meydana gelen depremde çöken Rıza Bey Apartmanı enkazı altında kalarak hayatını kaybeden Arife Yücel (60) ile torunları Diren (3), Lena (4), Vera (6) ve Feda Yücel (10) için Çorum’da cenaze töreni düzenlendi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'nda düzenlenen cenaze törenine aile üyelerinin yanı sıra; Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Siyasi partinin temsilcileri, Daire müdürleri, Adliye personeli   vatandaşlar katıldı. Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, çocuklarını kaybeden anne Nilay ile Emine Yücel'e başsağlığı dileğinde bulundu. Lena ve Vera'nın annesi Nilay Yücel, "Yavrularım beni bırakıp gitmeyin" diyerek gözyaşı döktü.

 Babaanne ve 4 torunu burada dua edilmesi ve helallik alınmasının ardından merkeze bağlı Kuşsaray köyünde toprağa verildi.

 'SIKI BAĞLARI VARDI’

 Yücel ailesinin akrabası Tayfun Yücel, depremde 4'ü çocuk 5 yakınlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan ve oğlunu ziyaret etmek için gittiği İzmir'de depreme yakalandığını anlatan Yücel, "Depremin ardından önce ailemi kontrol ettim, ardından Hüseyin'in yaşadığı evin yıkıldığını öğrendim. Trafik sıkıştığı için Alsancak'tan Bornova'ya koşarak gittim. Ben gittiğimde bina yıkılmıştı. Çok büyük acı içerisindeyiz." diye konuştu.

 Yücel ailesinin birbiriyle sıkı bağları olan büyük bir aile olduğunu belirten Tayfun Yücel,  "Babaanne ve çocukları yaklaşık 15 yıldır İzmir'de yaşıyor. Hep iç içe yaşıyorlardı. Babaanne Arife Yücel eşi vefat ettikten sonra bütün hayatını torunlarına adamıştı. Çok fedakar babaanneydi. Çocuklar da çok sevimli, tatlı ve akıllıydı. Anne-babaları çalıştığı için devamlı babaanneleriyle zaman geçiriyorlardı. Vefat öden dört yavrumuzu da babaanneleri büyüttü diyebiliriz. Babaanne, hem Deniz'in hem de Hüseyin'in evinde kalıyordu. Çocuklardan en küçüğü Diren olduğu için babaanne genelde orada duruyordu. Çocuklara bakmak için de genelde depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanında toplanıyorlardı. Aralarında ayrı gayrı yoktu, çok iç içeydiler." diye konuştu.

 Tüm Türkiye onlara ağladı... Hepsi aynı ailedenYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın