OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Sadece Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.79217.8233
Euro9.29239.3296
Hava Durumu
Saat
Takvim

Gelecek Partisi, Osmancık'ta görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi

Gelecek Partisi Osmancık İlçe Başkanlığı, Osmancık'ta görev yapan basın mensubu ve gazeteciler ile bir toplantıda bir araya geldi.

Gelecek Partisi, Osmancık'ta görev yapan  basın mensupları ile bir araya geldi

Gelecek Partisi Osmancık İlçe Başkanlığı, Osmancık'ta görev yapan basın mensubu ve gazeteciler ile bir toplantıda bir araya geldi.Gelecek Partisi Genel Merkez Seçim ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı ve Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Rumi Bekiroglu, gazetecilere hediye takdim ederek, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Programa Gelecek Partisi Genel Merkez Seçim ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı ve Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Rumi Bekiroglu, Çorum İl Başkanı Av. Gökhan Külcü, İl Teşkilat Başkanı Halil Kurt, Çorum Merkez İlçe Başkanı Levent Batman, İl Koordinatörü Barış Coşkunsu, İl Kadın Kolları Başkanı Selma Bayraktar, Gelecek Partisi Alaca İlçe Başkanı Namık Arslan, Sungurlu ilçe Başkanı Kenan Dincelir, Mecitözü İlçe Başkanı Mehmet Çetinöz, Dodurga İlçe Başkanı Özgür Düğmeci katıldı.

Gelecek Partisi Genel Merkez Seçim ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı ve Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Rumi Bekiroglu, "İlçede Yerel Basının temel görevleri olarak bildiğimiz; insanların çevresinde olup bitenleri gözlemleyerek, toplumu ilgilendiren gelişmeleri okuyucuya anlaşılır çerçevede sunmaktır. İl ve ilçelerde olmak üzere, bölgesel konuları ele alan yerel basın, il ve ilçede toplumu yazılı ve görsel olarak bilgilendirme görevini öncelikli olarak yerine getiren kitledir. Özgür basın, günümüz demokrasilerinin vazgeçilmez kurumlarındandır. Basın, ulusalda olduğu gibi yerelde de yönetimin perde arkasını, başarısızlıkları, aksaklıkları vb. halkın ve kamuoyunun önüne serme imkânına sahiptir. Türkiye’de geçmişi zorluklarla dolu olan yerel basın; İlçemizde de siyasal, toplumsal ve ekonomik ilerlemelere rağmen, işlevlerini tam olarak yerine getirememektedir. (Toplumsal olarak yazılı basına duyarsızlığımız )Yerel basın ekonomik açıdan ayakta kalmanın mücadelesini vermektedir. Yerel basının ayakta kalması toplumun duyarlılığı ve hassasiyeti ile olmaktadır. Resmî ilan desteği almadan yayın hayatına devam edebilecek gazete neredeyse yoktur. İnternet kullanımı yaygınlaştıkça, gazetelerin baskı sayısı olumsuz etkilenmekte, düşük baskı sayısı sorunu gazeteler için adeta kronik bir hastalığa dönüşmektedir. İlde bulunan ticari işletmeler de reklamı gereksiz görüyorsa yerel gazetelerin ayakta kalması oldukça zor bir hal almaktadır. Yerel radyolar ise reklam gelirlerinin yetersizliği nedeniyle rekabet koşullarında ezilmektedir. Yerel basın başlı başına önemlidir, var olmalıdır, yerel basın yerelin olduğu kadar genelinde sesidir." diye konuştu.

 Gelecek Partisi, Osmancık'ta görev yapan  basın mensupları ile bir araya geldi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın