OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Gazetesi 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.11548.1479
Euro9.59079.6291
Hava Durumu
Saat
Takvim

Çorum'un Osmancık ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı

Çorum'un Osmancık ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü Kutlama programı Osmancık Kaymakamlığı bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´mızın söylenmesinin ardından Günün anlam ve önemine binaen İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı Jand. Uzman Üstçavuş İbrahim Işık tarafından konuşma yapıldı.Konuşmalarında:

Bugün, kutsal vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak uğrunda, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, canını ortaya koyduğu görevinden, "Gazilik Onuruna" yüceltilen gazilerimizin günüdür.

Bugün aynı zamanda, Türkiye Büyük Millet Meclisince, ulusumuzun vefa duygusunun bir nişanesi olarak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazi" ünvanının verildiği günün de yıl dönümüdür.

Bu vatan topraklarında özgürce yaşayan bizler, sizlere minnet ve şükran duygularımızıbir kez  daha dile getiriyor ve huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz.

Yazdığınız cesaret destanlarıyla, Türk Ulusunun  hafızasına  kazınan adlarınız, sonsuza kadar yaşayacaktır. karşılaştığımız tüm olumsuzluklarla mücadele, bizlere güç vermeye devam edeceksiniz.Hatıralarınızı yüceltmek, Gazi olarak verdiğiniz hayat mücadelesinde sizlere sahip çıkmak, hem yüce önderimizin bir vasiyeti hem de ulusumuzun tarihine ve mazisine bağlılığının bir ifadesidir.

Bugün, Türk Ulusunun birlik ve beraberliğini ve devletimizin bağımsızlığını aziz şehitlerimize ve siz değerli kahraman Gazilerimize borçluyuz.Sergilediğiniz kahramanlıklar, yurdumuza ve milletimize yönelecek her türlü tehditle mücadele de bizlere ve gelecek nesillere ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Her geçen gün, ulusumuzun sevgi ve desteğiyle daha da güçlenen güvenlik kuvvetlerimiz verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirme azim ve kararlığındadır. Emin olunuz ki Türkiye Cumhuriyeti devletini sonsuza kadar yaşatacak ve kıymetli Gazilerimizin fedakarlıklarını büyük bir gururla daima yüreğimizde taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle,

Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve edebiyata intikal eden Gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan Gazilerimize, onların eli öpülesi anne ve babalarına, sevgili eşlerine, evlatlarına ve yüce ulusumuza saygılar sunuyoruz." dedi.


Osmancık Asri Mezarlıktaki şehitlik ziyaret edilerek dualar okundu. Şehitlikten sonra Gaziler Derneği ziyaret edildi. Gazilerimize sağlıklı ve hayırlı ömürler diledi.
Pandemi tedbirlerinin uygulandığı törene Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, İlçe Jandarma Komutan Nuri Uyar, Asteğmen Garnizon Komutanı Mucahit Yıldırım,İlçe Emniyet Müdür V. Burak Gülcan, Osmancık Belediye başkan yardımcısı Hüseyin Cebeci, ilçe Milli Eğitim Müdürü İdris Makineci, protokol üyeleri, daire amirleri ile siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerininin başkan ve temsilcileri katıldı.

 Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı 2 Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı 1 Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı 9 Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı 4 Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı 3 Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı 7 Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı 6 Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı 5 Osmancık ta 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı 8




Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın