OSMANCIK GÜNDEM-ULUSOY MEDYA 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897

Çorum Osmancık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iki çocuğun yaşamını yitirmesine yol açan ‘şırınga çikolata’ denen ürünün, bakkal ve marketlerde satılıp satılmadığını tespit etmek amacıyla denetim gerçekleştirdi.

Osmancık zabıtasından, ‘şırıngalı çikolata’ denetimi

Çorum Osmancık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iki çocuğun yaşamını yitirmesine yol açan ‘şırınga çikolata’ denen ürünün, bakkal ve marketlerde  satılıp satılmadığını tespit etmek amacıyla denetim gerçekleştirdi.

İlçe sınırlarında yer alan bakkal ve marketlerde  kontrol eden zabıta ekipleri, özellikle ‘şırınga çikolata’ denen ürüne yönelik denetim yaptı.
Ekipler, temizlik, hijyen ve gıda ürünlerinin son kullanım tarihine yönelik kontroller de gerçekleştirdi. 
Osmancık Zabıta Müdürü İbrahim Keleş denetimler hakkında yaptığı açıklamada, söz konusu ürün nedeniyle 2 küçük çocuğun hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü belirtti, ailelere başsağlığı ve sabırlar diledi. Böylesi üzücü olayların tekrar yaşanmaması için zabıta ekiplerinin sıkı denetim uyguladığına dikkat çekenKeleş; “En değerli varlığımız olan çocuklarımızın hayatını tehdit eden, sağlığını bozan her türlü gıda ürününün satışına yönelik kontrol ve denetimler, Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından aralıksız devam edecek. Elbette bu anlamda başta bakkal ve marketlerde  olmak üzere, her türlü gıda satışı yapılan işletmelerin sahiplerinden de gereken hassasiyeti ve duyarlılığı bekliyoruz. Denetim ve uyarılara rağmen bu tür ürünlerin satışını yapan işletmelere yönelik yasal işlemleri başlatacağız” şeklinde ifadelerde bulundu.

 Osmancık zabıtasından şırıngalı çikolata denetimi 1Osmancık zabıtasından şırıngalı çikolata denetimi 2 Os3 mancık zabıtasından şırıngalı çikolata denetimi Osmancık zabıtasından şırıngalı çikolata denetimi
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın