OSMANCIK GÜNDEM-ULUSOY MEDYA 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897

Çorum ’un Osmancık ilçesinde, çıktıkları kayalıklarda mahsur kalan keçi ile 2 yavrusu, AKUT ekiplerinin uğraşları sonucu kurtarıldı.

Osmancık'ta kayalıklarda mahsur kalan keçi ve yavruları kurtarıldı

Çorum ’un Osmancık ilçesinde, çıktıkları kayalıklarda mahsur kalan keçi ile 2 yavrusu, AKUT ekiplerinin uğraşları sonucu kurtarıldı.

Osmancık Güney Mahallesi'nde yaşayan Ali Sert’in 11 gün önce otlatmaya çıkardığı keçi ile iki yavrusu, çıktıkları kayalıklarda mahsur kaldı. Sert, kendi imkânlarıyla hayvanlarını kurtaramayınca, keçi ve yavrularının hayatta kalması için ulaşabildiği noktaya ot bıraktı. Sert, hayvanlarının kurtarılması için yetkililerden yardım istedi. Yardım talebi Ankara’dan bölgeye gelen AKUT ekibi, keçileri kurtarmak için çalışma başlattı. Ekipte yer alan görevliler, keçilerin bulunduğu alana ip yardımıyla indi. Mahsur kalan keçiler, ipe bağlanarak bulunduğu yerden kurtarıldı. Keçilerine yem ve su veren Sert, kurtarma operasyonundaki AKUT ekiplerine de teşekkür etti.


  Kayalıklara mahsur kalan keçi ve yavruları kurtarıldı 8
  Kayalıklara mahsur kalan keçi ve yavruları kurtarıldı 6 Kayalıklara mahsur kalan keçi ve yavruları kurtarıldı 4 Kayalıklara mahsur kalan keçi ve yavruları kurtarıldı  Kayalıklara mahsur kalan keçi ve yavruları kurtarıldı 3 5 Kayalıklara mahsur kalan keçi ve yavruları kurtarıldı 10 Kayalıklara mahsur kalan keçi ve yavruları kurtarıldı 9 Kayalıklara mahsur kalan keçi ve yavruları kurtarıldı 3
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın