OSMANCIK GÜNDEM-ULUSOY MEDYA 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91495.9386
Euro6.56346.5897

Çorum'un Osmancık ilçesinde Hititler zamanından kalma tarihi kalede mahsur kalan 1 anne keçi ile 2 yavrusu kurtarılmayı bekliyor.

Tarihi kalede mahsur kalan keçiler kurtarılamıyor

Çorum'un Osmancık ilçesinde Hititler zamanından kalma tarihi kalede mahsur kalan 1 anne keçi ile 2 yavrusu kurtarılmayı bekliyor.

Güney Mahallesi Çaylaklar Çeltik Fabrikası arkasındaki kayalarda 3 keçi 10 gündür mahsur kaldı.

Ali Sert isimli vatandaşın evinde beslediği 1 anne keçi ile 2 yavrusu tarihi kayalıklara çıkıp bir daha aşağı inemediler.

Sahibi de indiremedi. 10 gündür aç ve susuz kalan keçilere yukarıdan ancak iple ot atabildi.

Kurtarılması için AFAT tan yardım istedi.
İlçenin Güney Mahallesi'nde yaşayan Ali Sert’in 10 gün önce otlatmaya çıkardığı keçi ile iki yavrusu, çıktıkları kayalıklarda mahsur kaldı.

Sert, kendi imkânlarıyla hayvanlarını kurtaramayınca, keçi ve yavrularının hayatta kalması için ulaşabildiği noktaya ot bıraktı. Hayvanlarının kurtarılması için yetkililerden yardım isteyen Sert, "Keçiler zaman zaman otlanmak için bölgeye çıkardı. Ancak, bu kez bizim de çıkamayacağımız çok yüksek alana çıkmışlar.

Şimdi de inemiyorlar. 10 gündür keçilerim orada mahsur. Aç ve susuz kalmasınlar diye bölgeye riskli olmasına rağmen ben çıkıp iple ot sallayıp yanlarına  bırakıyorum. İnerken de korkuyorum. Keçilerimin kurtarılması için  yardım bekliyorum” dedi.


 Tarihi kalede mahsur kalan keçiler kurtarılamıyor c Tarihi kalede mahsur kalan keçiler kurtarılamıyor d Tarihi kalede mahsur kalan keçiler kurtarılamıyor a Tarihi kalede mahsur kalan keçiler kurtarılamıyor b Tarihi kalede mahsur kalan keçiler kurtarılamıyor e Tarihi kalede mahsur kalan keçiler kurtarılamıyor f


 Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın