ULUSOYMEDYA
Hızlı, Doğru ve Tarafsız, İnteraktif Haber Gazetesi


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.79465.8179
Euro6.41736.4430

Çorum Osmancık İlçesi Gürleyik Mahallesi´nde aşırı yağışlarda taşkınlara neden olabilecek Leğen Deresi’nin yatağı ıslah ediliyor.

Gürleyik´teki  Leğen Deresi ıslah ediliyor

Çorum Osmancık İlçesi Gürleyik Mahallesi´nde aşırı yağışlarda taşkınlara neden olabilecek Leğen Deresi’nin yatağı ıslah ediliyor.

Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör’e  Gürleyik mahallesi muhtarı Yüksel Gıcık’ın talepte bulunması üzerine Başkan Gelgör’de Çorum Milletvekilimiz Av. Oğuzhan Kaya’ya taleplerini iletti. Milletvekili Kaya’da DSİ Bölge Müdürlüğü ile görüşerek iş makinası talebinde bulundu. Girişimlerin sonuç vermesinin ardından Osmancık´a gönderilen iş makinası Gürleyik Mahallesi´nde aşırı yağışlarda taşkınlara ve sel baskınlarına neden olan Leğen Deresi´nin ıslahına başlattı. Gürleyik mahallesinde bulunan Leğen Deresinin  dere yataklarını temizlenmeye başladı. Çalışmaların yapıldığı bölgeye gelerek  inceleme yapan Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Başkan yardımcısı Hüseyin Cebeci ve Fen işleri Müdürü Mustafa Yüktaşır ile Gürleyik mahallesi muhtarı Yüksel Gıcık DSİ Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile görüşme yaparak fikir alışverişinde bulundular. Ergenekon Caddesinden Kızılırmak’a bağlanan dere üzerinde bulunan trafik kazasında hasar görmüş köprü korkulukları da Belediye tarafından gözden geçirilerek tamir edildi.

Başkan Gelgör; “Taşkınlara neden olan Leğen Deresinin ıslahı için DSİ´den gelen iş makinalarına bölge de çalıştırmaya başladık. Çorum Milletvekilimiz Av. Oğuzhan Kaya’ya ilgilerinden ve duyarlılıklarından dolayı Osmancık halkı adına teşekkür ederim” İfadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın