OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76245.7855
Euro6.35426.3796

Çorum’un Osmancık ilçesinde atlayış yapan Osmancık uçuş kulübü yamaç paraşütü pilotları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı 1350 metrede açtıkları Türk Bayrağıyla kutladı.

Osmancıklı paraşütçüler 1350 metre yükseklikte Türk Bayrağı açtı

Çorum’un Osmancık ilçesinde atlayış yapan Osmancık uçuş kulübü yamaç paraşütü pilotları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı 1350 metrede açtıkları Türk Bayrağıyla kutladı.

Çorum’un Osmancık ilçesinde Cumhuriyetin ilan edilişinin96. yıldönümü kutlamaları kapsamında gökyüzünde Türk bayrakları dalgalandırıldı. Osmancık uçuş kulübü 2 paraşüt pilotu, Zeytin Deresi Çal dağından  Türk bayrağıyla tandem atlayış yaptı. Paraşüte bağlanan bayraklarla 30 dakika boyunca Kamil Köyü  Zeytin Deresi Boyabat Barajı semalarında uçan paraşüt pilotları, Cumhuriyet Bayramı'nın coşkusunu gökyüzüne taşıdı. Türk bayrağı taşıyan paraşütçüler baraj gölü kenarına  iniş yaparken, yer ekipleri bayrakların yere düşmemesi için yoğun çaba harcadılar.

Cumhuriyet Bayramı'nın coşkusunu layık olduğu şekilde gökyüzünde yaşamak istediklerini belirten Uçuş kulübü ekibi Ali karınlıoğlu ve Durmuş Kara "Bu dönemde millet olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyacımız var. Biz de anlamlı olacağını düşünerek böyle bir kutlama yapmak istedik. Problemsiz bir  bir uçuş oldu" diye konuştu.

Paraşüt pilotu Mehmet Akif Koç ise "Türkiye'de bu günlerde cumhuriyetimize ayrı bir önem vermemiz gerekiyor. Unutulan bazı değerleri tekrar su üstüne çıkarmak gerekiyor. Biz de bu günün anlam ve önemini gündeme getirmek için arkadaşlarımızla Türk bayrağı açarak semalarda keyifle uçtuk" dedi.


 610 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın