OSMANCIK GÜNDEM-ULUSOY MEDYA 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız, İnternet Haber Gazetesi

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.91115.9348
Euro6.55396.5802

Çorum Osmancık'ta pırlanta pirinç festivali başladı. 9 gün sürecek olan festival etkinlikleri kortej yürüyüşü ile başladı.

Osmancık'ta Pırlanta Pirinç Festivali başladı
Çorum Osmancık'ta pırlanta pirinç festivali başladı. 9 gün sürecek olan festival etkinlikleri kortej yürüyüşü ile başladı. 

Korteje Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Çorum Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan ve Belediye Başkanı Ahmet Gelgör de katıldı.

Kortej yürüyüşünün ardından Osmancık Belediyesi önünde mehter ve halk oyunları ekipleri gösteri sundu. Gösterilerin ardından protokol konuşmaları yapıldı.
Festival etkinliklerinin açılışında konuşan Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, festival geleneğini 5 yıl aradan sonra yeniden canlandırmayı amaçladıkların söyledi. Gelgör "Festivalimiz dolu dolu geçecek. Tüm halkımızı etkinliklere bekliyoruz" dedi.
Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan da konuşmasında pırlanta pirinç festivalinin en önemli amacının Osmancık pirincini tüm dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.  Alkan "Çeltik tarımı ile uğraşan 813 çiftçi, 9 çeltik fabrikası ve 2018 yılı rakamlarına göre 18 bin 134 ton olan çeltik üretimini artırmayı hedefliyoruz" dedi.
Osmancık'ta 5 yıl sonra yeniden festival etkinliklerinin yapılması sevindirici olduğunu dile getiren Vali Yardımcısı Recep Yüksel de, birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda festivallerin önemli olduğunu ifade etti.  İlçenin kalkınması için pirinç üretiminin artırılması ve tanıtımının yapılması gerektiğine vurgu yapan Yüksel, özellikle gençlerin ilçeye sahip çıkmasını istedi.
Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya da Osmancık'a yapılan yatırımlar hakkın bilgi verdi. En önemli projeleri arasında yer alan Kırkdilim tünelleri ve  sarmaşa yolunun 2021 yılında tamamlanacağını belirten Kaya, bunun yanı sıra sulama projelerinde de önemli gelişmeler sağlandığını belirtti.
1097 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın