OSMANCIK GÜNDEM
İnteraktif Haber Sitesi
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber


DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.05396.0781
Euro6.53826.5644

Çorum Osmancık´ta 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrenciler 9 Ekim 2019 Pazartesi günü okullarda ders zili çaldı.

Osmancık´ta 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı başladı

Çorum Osmancık´ta 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrenciler 9 Ekim 2019 Pazartesi günü okullarda ders zili çaldı.

2019-2020 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası Atatürk Ortaokulu bahçesinde açılış töreni düzenlendi.

Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Osmancık Emniyet Müdürü Bahadır Vurgun, Osmancık İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Nuri Uyar, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, İlçe Müftüsü Eyyup Aydın, MHP İlçe Başkanı Satılmış Karatağ, Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Dağcı, okul müdürleri, kurum amirleri ve öğrenci velilerini katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Atatürk Ortaokul Müdürü Adem Şahin açılış konuşmasını yaptığı programda günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla; yarınımızın teminatı olan çocuklarımızla birlikte olmanın gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum. Yeni eğitim öğretim yılında okullarında öğrencilerinin mutluluğunu göremeyen Aybüke ve Necmettin öğretmenlerimiz nezdinde tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, mekanları cennet olsun.

Aşık Veysel bir şiirinde; “Dünyanın en zengin aklını gördüm; sermayesini sordum, dedi ki: okul..”

İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik aklı ve zekasıdır. İnsanlığa baktığımız zaman her başarılı insanın arkasında sağlam bir eğitim ve onun hayatına dokunmuş öğretmenler vardır.

Bizim amacımız yurttaşlığın ilk sınavının verildiği ilköğretimde çocuklarımıza bilgisini vatan ve millet sevgisiyle bütünleşmiş değerlerine bağlı, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına sağlayan iyi insan yetişmektedir.

Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “İlköğretim meselesi demek: Vatan, Millet, Bayrak meselesi demektir. İlköğretim meselesi bir milletin bağımsızlığı ve var olma meselesidir.”

Sevgili öğrenciler, değerli veliler, ülkemizin aydın yarınları için öğretmen arkadaşlarımla beraber öğretmenliğin ömür boyu sürecek bir öğrencilik olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu anlayışla ve kararlılıkla beynini gönlüğünü emeğini yıllarını eğitime adamış, öğretmenlerimize bu kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.

2019-2020 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel; “2019-2020 eğitim öğretim yılı 1 milyon 200 bin öğrenci Türkiye’de başlarken Osmancık’ta 600 öğrenci sınıflarımızı doldurdu.  İlçemizde 600 geleceğimiz var demek. Bunları yetiştiren velilerimize öğretmenlerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Osmncık2a kazandırılan yeni okullarımızda emeği geçen Sayın Vekilimize, İl Milli Eğitim Müdürümüze, İlçede her zaman eğitime desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.

İlçemizde bulunan 35 okulun eğitim ve öğretime hazırlanmış hali ile gerekli tamirat ve tadilat işlemleri tamamlanmıştır. Bu yıl itibari ile 17 okulumuz doğalgaza geçmiş durumda. Bizim bundan sonra yapacağımız tek hedef, beklenti ve gaye siz değerli velilerin ve Osmancık’ın geleceği olan öğrencilerimize daha kaliteli eğitim öğretim sunmak olacaktır. İlçe Kaymakamımız Hakan Alkan’a ve başlattığı ücretsiz defter kalem kampanyasından dolayı Belediye Başkanımız Ahmet Gelgör’e ayrıca teşekkür ederim.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kapımız herkese sonuna kadar açık. Gayemiz eğitimi en üst seviyeye taşımak ve sağlamak bu duygu ve düşüncelerle katılımınızdan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Okul öğrencilerinden Yeliz Çelik’in ‘Ben Okumak İstiyorum’ ve Enes Tuna Bilgili ‘ Eser Senin Öğretmenim’ şiirler okunmasının ardından halk oyunu gösterisi yapıldı. Beden Eğitim öğretmeni Uğur Çağlar tarafından müzik dinletisi sunuldu. 5. sınıfa yeni başlayan öğrencilere üst sınıf öğrenciler tarafından hoş geldin çiçeği takdim edilerek program son buldu.


 515 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın