OSMANCIK GÜNDEM-ULUSOY MEDYA 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387

D-100 karayolunda Işıklandırmanın yetersizliği birçok kazaların yaşanmasına sebep oluyor.

Işıklandırmanın yetersizliği kazalara sebebiyet veriyor
D-100 karayolunda Işıklandırmanın yetersizliği birçok kazaların yaşanmasına sebep oluyor.

İstanbul-samsun, Samsun -İstanbul D-100 Karayolu doğuyu batıya bağlayan ve Osmancık ilçesinden geçen bir karayolu ulaşımıdır.

Osmancık ve yol güzergahında bir çok leblebici esnaf ve tesisler bulunmaktadır.
D-100 karayolunun özellikle bayramlarda, okulların dönem tatilinde, fındık hasadı zamanında vb. durumlarda trafik neredeyse üç beş katına ulaşmaktadır.
Günümüze kadar bir çok maddi hasarlı ve ölümlü kazalar ile olumsuzluklar defalarca yaşanmıştır. Bunların bir çok sebebiyetinin en büyük özelliklerinden birisi olan kontrolsüz kavşaklar olmaktadır.
Kargı ilçesi Hacıhamza'dan, Osmancık Asya Dinlenme Tesislerine kadar ışıklı kavşak bulunmamaktadır. Aynı yol üzerinde seyehat eden yolcular özellikle bu mesafeler arasında sıklıkla trafik kazaları oluşmaktadır. Uzun seyahat eden yolcular yol güzergahında bulunan Irmak Tesisi, Metro Tesisi, Derindere Tesisi  vb. tesislerde mola vererek dinlenmektedir.
Bu tesislere gece gündüz yüzlerce araç  girip çıkmaktadır.  Fakat günün yorgunluğu, hava şartları ve ihtiyaç molaları için tesislerde mola veren yolcular özellikle gece karanlığı nedeni ile kontrolsüz kavşaklarda üzücü sonuçlar doğuran tek taraflı ve çift taraflı kazaların yanısıra, zaman zamanda zincirleme kazalar yaşanmaktadır.
Defalarca kazaların oluştuğu bu bölgelerde artık daha fazla kazaların yaşanmamasını temenni ederek duyarlı vatandaşların dileklerini sizlere ileterek onların adına yetkililere seslenmek istiyoruz.
Şunu diyebiliriz ki hiç birşey canımızdan daha değerli değildir. Karayollarından ve yetkililerden tek istediğimiz trafik yoğunluğunun çok olduğu D-100 Karayolu üzerinde bulunan ışıksız kavşakların ışıklanması ve gerekli önlemlerin bir an önce alınmasıdır.
Yetkililerin bu konuyla ilgilenip gerekli inceleme yaparak buralara birer trafik lambası ve ışıklandırma direkleri konulmasını çalışmalarına bir an önce başlamaları, can ve mal güvenliği açısından son derece hayati bir önem taşıdığının bilinmesidir. Haydi kolay gelsin...1427 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın