OSMANCIK GÜNDEM-ULUSOY MEDYA 
Hızlı, Doğru ve Tarafsız Haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387

Çorum Osmancık'ta okul servis araçları şoförlerine 2019 - 2020 Eğitim öncesi seminer verildi.

Osmancık'ta okul servis araçları şoförlerine seminer

Çorum Osmancık'ta okul servis araçları şoförlerine 2019 - 2020 Eğitim öncesi seminer verildi.


Osmancık Öğretmen evi toplantı salonunda Osmancık Merkez ve köylerinde, 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı başında, Öğrenci servisi taşımacılığı faaliyetinde bulunacak, tüm Okul Servis Araçları şoförlerine ve rehber öğretmenlere, Jandarma, Emniyet ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, seminer verildi.

Seminerde Şoförlere 2918 Sayılı Karayolu Trafik Kanunu ve Öğrenci Servis Yönetmeliği ve yeni düzenlemeler kapsamında, trafik kuralları,  yasakları, Şoförlerin dikkat etmesi gereken hususlar ile servis araçlarının özellikleri, araçta bulunması gereken işaretler ve malzemeler anlatıldı.

Şoför ve rehper öğretmenlere öğrencilerin evden okula ve okuldan evine bırakılma aşamasında çok dikkatli ve titiz davranılması hususlarında bilgilendirildiler. Öğrencilerin servise binme ve inmelerinde güvenli alanların kullanılması, öğrencilerin eksik ya da servise binmemeleri durumunda, Okul yönetimi ve ailelerine geçikmeden bilgi verilmesi konuları anlatıldı.

Şoförlerin araç sevk ve idare ederken acele etmeksizin, hız limitlerine, yol ve hava durumuna, dönemeç, tepe üstü ve kavşaklara yaklaşırken kurallara uygun hareket etmeleri gerektiği hatırlatıldı.

Araç içerisinde sigara içilmemesi, öğrencilere karşı anlayışlı olunması ve kötü örnek teşkil edecek söz ve davranışlardan uzak durulması konuları üzerinde bilgi verildi.481 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın