OSMANCIK GÜNDEM
Hızlı, doğru ve tarafsız haber

DHA TEMSİLCİLİĞİ
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414

Çorum Osmancık’ta düzenlenen törenle Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan gazilere Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi.

Osmancık'ta Kıbrıs gazilerine madalya
Çorum Osmancık’ta düzenlenen törenle Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan gazilere Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi.

HABER:Selma ÇETİNDERE

Osmancık Kaymakamlığı’nda bir program düzenlenerek, Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan gazilere madalyaları ve beratları Kaymakam Hakan Alkan ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Gürer tarafından tevcih edildi.
Kaymakam Alkan’ın makamında ağırladığı gazileri eş ve çocukları da yalnız bırakmadı.
Mustafa Sarı, Ali Yüktaşır, Ahmet Arslanbaş, Ali Kurudal, Cafer Güvenç ve İhsan Karakuş’a Kaymakam Hakan Alkan ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Gürer tarafından Milli Mücadele Madalyası ve Beratı verildi.
Kaymakam Hakan Alkan, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı Milli Mücadele yıllarında gösterilen feragat, fedakarlık ve kahramanlığı bir ifadesi olarak 56/2000 sayılı Madalya ve Nişanlar Yasası gereğince Bakanlar Kurulu’nun önerisi üzerine, bu madalya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası, şahsınıza tevcih edilmiştir” dedi.
351 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın